Gå til innhold
Hundesonen.no

Vicky`s stamtavle :)


Guest Vicky

Hvis du skulle hatt aussie, ville du hatt etter Show linjer, eller Working/Ranch linjer?  

19 stemmer

  1. 1.

    • Show, det er utstilling jeg liker best
      10
    • Working/Ranch, det er inteligensen og gjetingen som interesserer meg
      9


Recommended Posts

Guest Vicky

Nå har jeg samla opp bilder av nesten hele stamtavla til Vicky... og det var søren IKKE LETT... hehe, er litt stolt... har funnet masse gamle bilder og fått folk fra England og USA til å sende... Dette er for å vite hva jeg kan vente meg i valpe kullet til Vicky :) Vil gjerne ha litt kommentarer på bildene ;) Har strevd meg i hjel med å finne dem, så jeg blir glad hvis det er noen som vil kikke ;)

http://www.hundesonen.com/viewtopic.php?p=34247#34247

OBS: Komentarer på denne tråden, for det er ikke lov å legge kommentarer på brukernes bilder

hector6zk.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har du jobba hardt med bildene ser jeg :)

Ikke at jeg kan noe som helst om farger og avl, men nå har vi jo sett hunder i alle slags farger? Kanskje ikke så mange røde, men faren er rød, er han ikke det? Kanskje vi bare får vente og se ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du har hatt litt av en jobb med det, ikke nok med at du skal finne alle sammen men du skal jo laste opp alle sammen og :) og så er det jo noen ganger litt vanskelig å huske "lastet jeg opp dette bildet, eller" så all honør til deg for bildeopplastingen =D> Masse flotte aussier der må jeg si! Vicky har en flott familie ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

Tusen takk for hyggelige komplimenter :) brukte hele kvelden på å få dem opp på hundesonen...

Det er masse spesielle farger på slekta til Vicky så jeg kan vente meg ganske forskjellige farger på valpene... ;)

Sunny og Lizard er mine favoritter ;) de skiller seg litt ut ;) Lizard er en ekte working/ranch aussie. Sånne finnes ikke i disse dager... Hvertfall ikke i norge ;) blir spennende å se hva slags resultat valpene blir ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nydelige hynder!

Jeg trur du kan forvente både show og working aussies i kullet tel Vicky. Da onkeln tel Sunny er utstillingschampion og Jeppe er vel utstillingshund..??

Men du har itte et bilde av Viscky's far da??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

Aussie gården aussiene er utstillings hunder ja ;) og Vicky`s bestefar er verdensmester i utstilling :D Det er et bilde av Vicky`s far. Han heter Korad Mr Binks Geronimo ;) du finner ham der ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

På hvert kennel navn står det f.eks Fairoaks sami Jo. da er kennelen Fairoaks. Da kontaktet jeg Fairoaks og hørte om de kunne sende bilde :D Du kan også prøve å søke på kennelnavnet på internet ;) hunde slekts forskning er kjempe morro!! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva skjedde?

Vel, jeg så etter 3hunder fra hennes oppdrett, en av hundene hadde kennelnavnet hennes og datteren der igjen også, så hun må jo ha hatt den ene hunden boende hjemme, (den 3.hunden hadde seff også kennelnavnet hennes), men jeg fikk bare til svar at hun ikke eide noen av hundene så det kunne hun selvfølgelig ikke hjelpe meg med, takk for hjelpa liksom :D;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...