Gå til innhold
Hundesonen.no

Banner med link? hvordan?


Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som vet og kan forklare meg hvordan man legger ut en banner med link til den siden, på nettet? hvis feks. jeg vil ha min banner som signatur? Greit nok å legge inn selv banneren, men den må være linket, og det vet jeg ikke hvordan man skal gjøre.

Skrevet

Hvis du koder siden din selv legger du en sånn kode der:



<a href="http://www.adressenpåsiden.din" target="blank"><img src="stedet/hvorbildet.ligger"></a>
Skal du legge ut banneret i en signatur så gjør du slik:


[url=http://www.adressenpåsiden.din"][img=http://www.derhvorbildetditt.ligger][/url]

Da blir det altså slik:

banner.gif

Skrevet
Da får du finne et sted med kortere adresse hvor du kan legge ut banneret, eller forkorte hjemmesideadressen din på f.eks. www.dot.tk eller www.moo.no. :wink:

eller håpe på at Heidi leser dette,og utvider grensen med ti bokstaver..?? :roll: :roll: hihih

Skrevet

Men forresten...:hvordan kan jeg forkorte hjemmesideadressen min da...? -da har jeg jo ikke freewebs sin mere,og må lage helt ny, da...??

Skrevet

Hvis du går inn på la oss si www.moo.no, så skriver du inn din nåværende adresse, hva du ønsker at adressen skal være osv. moo.no-adressen linker bare videre til freewebs.com-adressen, altså er siden akkurat den samme. Du kan bruke begge adressene for å komme inn på siden. Som eksempel:

www.tinka.tk er den adressen jeg bruker til vanlig.

www.home.no/labradortinka er den opprinnelige adressen

www.tinka.moo.no er en adresse jeg lagde da jeg trodde .tk var klikk (noe den ikke var), og det går også an å bruke denne adressen.

Jeg har spurt før en gang om å få utvidet signaturfeltet litt, men det ville de ikke. Det tok visst stor nok plass som det er nå. :wink:

Skrevet

Ok...! Nå troor jeg at jeg klarte det...hihih...-måtte vente 70min eller så ?

Men ok - kitnet.tk...hehe

Thanx for hjelp!

Skrevet
Ok...! Nå troor jeg at jeg klarte det...hihih...-måtte vente 70min eller så ?

Men ok - kitnet.tk...hehe

Thanx for hjelp!

hehe.. måtte vente flere døgn på den tk adressen jeg!

Skrevet

Såpass...? jaja...-bedre sent enn aldri! hehe... :wink:

Har bare så lyst å få det fine banneret mitt opp sånn om djervekvinnen har.

:)

Skrevet

Hehe.. Ja, tror det ble no feil eller no, vet ikke.. Men bruker uansett den moo.no adressen nå da, siden mange klagde på tk-reklamen.

Skrevet

Sånn, nå fikk jeg link på ;)

Slettet "Hjelp" emnet mitt siden jeg tydeligvis kan være blind til tider å ikke se at det allerede stod svar :oops:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...