Gå til innhold
Hundesonen.no

Helt ny her. :)


Ulrikke92

Recommended Posts

Skrevet

Heihei alle sammen!

Jeg heter Ulrikke og er 14 år. Jeg bor i Lørenskog med familien og tollertispen min Millie. Millie blir ikke brukt til noe, bare familiehund. Har litt lyst til å drive med utstilling, men vet ikke helt om hun har de riktige tegningene eller ser ut som en toller skal se ut :).

Hun ELSKER å gå turer og spiser bokstavelig talt alt! ( Bare det ikke er agurk. ;) ). Hun er veldig aktiv og har evig med energi. Når hun først blir sliten, da nytter det ikke å prøve å leke med henne. Da er det vel egentlig bare sove som står på timeplanen. :D

Hun er kjøpt av Tollerlabben ved Mogreina, så hennes fulle navn er Tollerlabben's Dot Com Millie.

Under her har jeg lagt ut litt bilder av Millie og Millie & jeg sammen. :twitch:

DSC03926.jpg

DSC04251.jpg

DSC03132.jpg

DSC02718.jpg

Bilde055.jpg

Skrevet

Velkommen! Så fin hun er! :twitch: Hva heter foreldrene hennes?

EDIT: Hun er jo datteren til Solo, jo. Halvsøster til Fibi!

Skrevet
Velkommen! Så fin hun er! :twitch: Hva heter foreldrene hennes?

EDIT: Hun er jo datteren til Solo, jo. Halvsøster til Fibi!

Foreldrene er Solo & Kevin fra Tollerlabben. :)

Morsomt at de er i slekt da! :D

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...