Gå til innhold
Hundesonen.no

sidene vil ikke åpnes i iframen


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

ja jeg lagde meg en ny forside. (åpnet helt nytt dokument og lagde ny index-fil).

Men nå får jeg ikke sidene til å åpnes i iframen, er det noe jeg må endre på igjen nå da?

(ellers lurer jeg kanskje på at det er noe galt med frontpagen, fordi jeg må ladre indexsiden hele tiden (eller den stjerna kommer opp og viser at jeg må lagre, selvom jeg ikke har lagt til noen endringer).

Men om jeg sletter frontpagen og instalerer den på nytt, må jeg lage siden min på nytt da?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Ettersom jeg tror det er frontpagen det er noe galt med, men ikke er sikker. Så lurte jeg på om noen kunne tatt på seg en liiiten jobb :P

Bare få indexfilen min, og gjøre om kodene slik at den skal åpnes i framen, og så sende den til meg så jeg kan legge den ut.

Da finner jeg nok ut om det er programmet det er noe galt med, eller om det er noe annet.

Skrevet

Det er ikke noe galt med frontpagen din :P Gå inn i koden på indexsiden din og lim inn <base target="navnetpåiframendin"> mellom tagene <head> og </head> så skal det ordne seg :P

Skrevet

jeg tror jeg er dum :S Jeg får det ikke til. Alle sidene skal åpnes i I1 nå, og jeg la den tingen mellom det du sa :P men må de ligge noe spesielt sted mellom?

Bør gå et kur jeg tror jeg :P

EDIT: fungerer alle sidene sånn utenom? Noen ser hvite sider.

Skrevet
jeg tror jeg er dum :S Jeg får det ikke til. Alle sidene skal åpnes i I1 nå, og jeg la den tingen mellom det du sa :P men må de ligge noe spesielt sted mellom?

Bør gå et kur jeg tror jeg :P

EDIT: fungerer alle sidene sånn utenom? Noen ser hvite sider.

Alle sidene åpner i iframen her hos meg :P

Finner to ting som ikke funker - bildene som tydeligvis ligger oppå linkene for å linke fungerer ikke, og trykker jeg på hjem så åpner hele indexsiden seg i iframen. Du må linke til den siden som er i iframen når indexsiden åpner for at det skal funke :P

Skrevet
Alle sidene åpner i iframen her hos meg :P

Finner to ting som ikke funker - bildene som tydeligvis ligger oppå linkene for å linke fungerer ikke, og trykker jeg på hjem så åpner hele indexsiden seg i iframen. Du må linke til den siden som er i iframen når indexsiden åpner for at det skal funke :P

hehe, nå er det mye rart her. I IE vil de ikke åpnes i iframen, men her fungerer de bildene som ligger oppå. MEN i FF såå vil de åpnes i iframen, men bildene som ligger oppå blir sånne teite (det er jo bare blankt, men de vil jo vise seg at det bildet som skal være der ikke fungerer).

Nå gir jeg snart opp hjemmeside snekringen, og har innsett at jeg aldri burde gjort om forrsiden min, det var da all problemene kom. Nå som jeg var fornøyd og greier. <_<

EDIT: Nå har jeg gjort om litt, og bruker nå vanlig tekst som linking, og da fungerte det plutselig i IE og FF her hos meg. Men håper noen kan se, og om det er noe som ikke stemmer, håpr jeg dere kan si ifra :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...