Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg håper det går bra med Lill....


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har kontakt med Lill og som kan formidle til henne at hele sonen føler med henne? Jeg kjenner henne ikke personlig, men når noen mister en hund så blir man trist på deres vegne likevel... :wub:

Skrevet
Er det noen som har kontakt med Lill og som kan formidle til henne at hele sonen føler med henne? Jeg kjenner henne ikke personlig, men når noen mister en hund så blir man trist på deres vegne likevel... ;)

Jeg har, sender deg pm.. :wub:

Skrevet

Flott tråd Heidi!

Jeg tenker også masse på Lill og skulle gjerne snakket med henne på msn... men har full forståelse for at hun ikke er klar for slikt enda...

Sender hvertfall min medfølelse til henne...

Skrevet

Jeg vil også slenge meg med. Føler virkelig med henne og håper at det går bedre etterhvert! Jeg syns det er helt grusomt, så jeg kan ikke forestille meg hvor vanskelig det må være for Lill! Men hele hundesonen tenker på henne! :wub:

Skrevet

Jeg slenger meg på, og sier at jeg føler med deg Lill. Jeg unner ingen dette, og det er så urettferdig. og jeg jeg ikke forestille meg hvor tungt dette er.

sender min medfølelse til henne og vi tenker alle på deg :)

*gi en kjempeklem til Lill :icon_confused:

Skrevet

Jeg snakka litt med Lill tidligere idag. Håper hu har det bra. Både Diva og Serchaj var helt nydelige, jeg ville vært veeldig stolt vis noen av mine Borzoi`er blir like flotte og nydelige som de, men tviler på at det finnes noen nydligere enn Serchaj og Diva. :icon_confused:

*Stoor klem fra meg og hundegjengen min* :)

Skrevet

Det er nok sant det at hele hundesonen tenker på deg, Lill! Jeg kjenner deg jo ikke, men tenker allikevel på deg, og håper at du ikke har det alt for ille nå.. Ingen unner deg det du har opplevd, og jeg er sikker på at alle her inne vil deg godt videre nå :icon_confused:

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Slenger meg på jeg og! Jeg føler virkelig med deg og lurte på hvordan det går med deg selv om jeg ikke kjenner deg. Det blir så feil og uforstålig når to så unge dyr må miste livet og det må føles utrolig uretferdig. Men jeg håper du ikke lar dette skremme deg fra å ha og bli glad i dyr igjen. For det er jo nettopp det harde med å la seg bli glad i dyr, man mister dem en dag. Men innen den tid har dyrene beriket livet ditt og du forhåpentligvis dyrets så mye at det er verdt det. Selv om det kanskje ikke føles sånn akkurat nå. Og enda tyngre blir det når det er unge dyr det er snakk om som skulle hatt et langt og lykkelig liv forran seg. Iblandt kan livet føles utrolig uretferdig. Stå på!

Skrevet

Jeg føler også med Lill. Tenker stadig på hvordan hun har det, og jeg ønsker henne alt det beste.... Beundrer henne for at hun klarer å stå på som hun gjør!

Skrevet

Tusen takk alle sammen setter stor pris på dere...

Alt går ikke bra, men bedre.. Som sagt har det hjulpet mye med å være her, og kan ikke takke Belle&familien, Kristine (Med whippet her inne) og Marit oppdretteren min nok...De har vært helt fantastiske... Og tusen takk for all støtten og gode ord herfra, det har hjulpet... Og jeg må si at allerede legger jeg merke til at det har lagt seg litt, selv om det er forferdelig vondt og tenke på englene mine... Ang ny hund, jeg har tenkt endel på hva jeg skal gjøre framover... Men har ikke peiling, får se med tiden... Har tenkt endel på ny hund, kanskje ny rase?

Skrevet

Føler virkelig med deg. Jeg ser virkelig opp til deg og beundrer deg for at du er så sterk og kommer igjennom dette. Det er på langt nær ikke alle som hadde klart det like bra =)

Stor klem fra meg :icon_confused:

Skrevet

Jeg vil også sende en hilsen til deg Lill. Du har hatt det hardt en stund, men nå kommer nok snart bedre tider :icon_confused: Merkelig nok så tenker jeg mye på deg, selv om jeg ikke kjenner deg personlig. Men kan egentlig ikke føle med deg, fordi jeg kan nesten ikke forestille meg hvor forferdelikt det kan være. Håper virkelig at du finner en hund som du kan bli glad i. Gi oss beskjed når du har en i tankene :) Lykke til!

Skrevet

Kjenner deg ikke, men føler masse med deg. Jeg mistet min trofaste bestevenn for et par uker siden, og det e egentlig bare å få tårene ut... Har fått ny valp, og håper det hjelper deg litt å tenke på at du skal få en ny venn som kan muntre deg opp og få tankene over på noe annet...

I begynnelsen gjør det bare vondt, men lover deg at den dagen kommer at du kan sitte og tenke på begge to, og begynne å smile istedenfor å gråte. Man har jo gode minner :twitch:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...