Gå til innhold
Hundesonen.no

Diva ble påkjørt.


SoppenCamilla

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og Lill var på vei hjem til meg fra foreldrene hennes da Renate ringte. Det var som et slag i ansiktet da vi fikk beskjed om at Diva var påkjørt. Hun hadde klart å åpne to dører og løp ut i veien. Vi dro rett til veterinæren, og måtte vente der til han kom, det hele skjedde jo på kvelden. Vi trodde ikke det var så ille som det var. Det viste seg at hun hadde fått indre skader i mellomgulvet og lunga, og hadde fått luftlekkasje ut i buken, samtidig som at hun hadde brudd i bakbeinet og skrubbsår på en forlabb. Hun fikk drypp, men det var det eneste veterinæren kunne gjøre, vi måtte dra til Oslo på Veterinærhøgskolen for videre hjelp. Desverre ble hun bare værre og værre, hun kjempet for å puste, og hun reagerte ikke da veterinæren kløyp henne i bakbeina. Det var ikke lenger noe håp, hun måtte få slippe lidelsene.

Hvil i fred Diva. :icon_redface:

  • Svar 72
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Det finnes ikke ord! hun var en fantastisk hund, som fikk leve så alt for kort! Fryktelig urettferdig, det er mitt værste marrerit at en av hundene mine skal bli påkjørt, og det er ikke lenge siden jeg og Lill satt og snakket om det på msn heler. Det er så fort gjort, nå som det er så glatt ute også er det vanskelig for bilene og stoppe, når de kommer i en helt utrolig fart, og hundene våre eier jo ingen sjangs, når man kommer oppi en sånn sitvasjon.

Jeg føler så utrolig masse med deg Lill!

Skrevet

Kondolerer så utrolig mye!

Katten vår ble påkjørt forrige mandag, hadde mye brudd og indre skader, så også han ble avlivet.

Det er for tøft!

Så her er to sorger også, først Bajas, så Noldus.

Vi sender deg masse kondolanser.

Vet hvor fælt du må ha det som har mistet to av dine venner på så kort tid!

trst.jpg

Skrevet

Åhnei Lill, så utrolig urettferdig.. Det var det verste som kunne skjedd:( Tenker på deg. Jeg er her hvis du vil snakke..

Skrevet

Dette var ikke noe koselig å lese, føler med deg Lill. :icon_redface:

2 hunder på så kort tid, kan ikke forestille meg hvordan det føles.

*Sender mange trøsteklemmer*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...