Gå til innhold
Hundesonen.no

hva slags algespiser er dette?


softis

Recommended Posts

Jeg har fått en algesuger av ei veninne som jeg har i akvariet. Har ikke før nå tenkt over hva slags algesuger det er eller om den i det hele tatt passer i mitt akvarium med gullfisker..

Hva slags "rase" er det?

Passer den i mitt akvarium? I så fall kommer jeg til å kjøpe meg minst en til.

Hvor stor blir den, andre fakta?

Var ikke så lett å ta bilder av den da den er skvetten av seg og liker seg best gjemt.

Den er ca. 7 cm til halespissen.

bilder_kamera122.jpg

bilder_kamera123-1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hmm, kan hende det er en sånn hunne ja.. Men, det eneste som ikke passer er at de egentlig ikke spiser vanlig fòr og at den har overlevd i det kalde vannet i akvariet som er ca. 20 grader.

Han har tross alt levd i ca. 3 mnd..

Takk for tips :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvertfall hos meg klarer ikke agurken å bli dårlig før den blir borte, men nå har jeg masse snegler da :innocent: Men potet kan bli litt ekkle etterhvert så da er det bare å ta den ut igjen.

Agurken flyter med en gang, men den synker etterhvert så bare ha tålmodighet! :)

Ansictrusen kan også ha store ryggfinner! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er nok en helt vanlig Ancistrus sp. du har der og hever du temperaturen din til 22 C vil det gå å ha den sammen med gullfisken.

Stikk en gaffel gjennom agurken så flyter den ikke opp, den bør jo ikke ligge der i flere dager uansett. Rosenkål er også veldig fint å gi dem og gullfisker er som regel helt ville etter det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis det er en hunn du har og kjøper en hann er du på god tur til å få bebiser, men det er utrolig vanskelig å skille kjønnene før de er oppe i 7-8 cm., og enda da kan det være vanskelig siden hanner som blir dominert av andre hanner ikke slipper ut bartene sine. Og for å gjøre det hele ytterligere komplisert så er det noen hunner som får barter men da bare på siden av munnen og ikke oppe på selve nesa.

Det "letteste" er å se på kroppsfasongen, men det må et trent øye til det.

Kan hende karet ditt blir for kjølig til at de vil yngle, men får du et par matched in heaven kan jo alt skje. :hmm:

Et lite tips for å plukke ut riktig kjønn: spør han sjefen selv på Tropehagen på Mart'nsentert - han har relativt god peil på fisk og akvarium.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg var på butikken "din" i dag og kjøpte med en algesuger til jeg ;) Kjøpte også noen andre fisker av noe slag (jada, hu dama sa navnet, men har jeg god hukommelse? :icon:redface: ) Så nå har jeg hevd temperaturen til 24 grader som dama i butikken anbefalte meg selv om jeg hadde gull fisker.

Så jeg satser heller på barn av de nye fiskene jeg :hmm: De føder til og med levede barn ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...