Gå til innhold
Hundesonen.no

Ultralyd


ellish

Recommended Posts

I dag var Trulte på ultralyd. (eieren trodde hun var gravid på gunn av at hun la på seg, var mer kosen osv.) Men hun ville allikevel sjekke dette. Dyrlegen såg ingenting på ultralyden å vi ble jo alle skikkelig lei oss og triste av dette. Men han sa også at det kunne være det bare var ett par valper som lå litt "gjemt" Noen som har vært borti noe lignende?

Håper det ordner seg og at det blir valper! Har ikke gitt opp håpet enda :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Det er skjelden det er valper om de ikke synes på ultralyd så sannsynligheten for at tispen går tom er nær 100% vil jeg påstå.

Da er det jo bare å prøve igjen, eventuelt ta en test av spermaen til hannhunden før dere prøver neste gang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvilken dag i den eventuelle drektigheten ble ultralyden tatt? Har selv opplevd å ta ultralyd på 22 dagen i , og ingen valper var å se. Kom tilbake en uke etterpå, og da så vi 4 valper klart og tydelig. Det ble født 5 valper...

Dette er meget vanlig, men er det langt ut i drektigheten og ingenting synes er det vel mer usannsynlig. Men det hender som du sier at noen valper kan "gjemme" seg bak ribbeina/ høyt ooppe i buken, og derfor ikke synes.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Enda en tibbe til ja :P Var ialfall planen det.

det er 38 dager siden paring, så jeg vet ikke helt?

Takk for oppmuntringen ialfall :P skal nok ordne seg,

skjer det ingenting i månedskifte, så vett jeg om en

kennel vi skal kontakte :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Enda en tibbe til ja :P Var ialfall planen det.

det er 38 dager siden paring, så jeg vet ikke helt?

Takk for oppmuntringen ialfall :P skal nok ordne seg,

skjer det ingenting i månedskifte, så vett jeg om en

kennel vi skal kontakte :P

Jeg vet om en i Etne som er utrolig flink med rasen, med tanke på gemytt og helse. Hvis du vil ha nummer og navn til han, kan du sende meg en PM. Han har ikke valper nå, men har full kontroll på oppdrettere av tibbe i Norge.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg tok selv ultralyd på elsdte hundene når hun vente sitt 2 kull forde at vi kunne ikke se det på henne at hun skulle ha. det var ca 14 dager til hun skulle ha valper og vetten fant bare 1 valp.

når fødselen var ferdig så var det kommet hele 5 valper så ultralyd er ikke alltid til å stole på, men finner du en dyrelege som har peiling så skal de kunne finne valpene ved å kjenne på magen til hunden.

Selv har jeg sluttet å ta altralyd og går heller å rønker hundene når de har ca 1 uke igjen av drektigheten for da kan vi telle valpene(og nei de tar ikke skade av det).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...