Gå til innhold
Hundesonen.no

Anbefale?


Guest Maritus

Recommended Posts

Guest Maritus
Skrevet

Jeg har tenkt til å pusse tennene til hunden min, men vet ikke helt ogsen tannkrem og hva slags tannbørste jeg skal bruke, dette er første hunden min...(er bare 12år :wub: )

Skrevet

Du kan eventulelt bruke vanlig barne tannkrem.

Selv bruker jeg en av merket KW med leversmak. Tannbørste og hundetannkrem kan jeg vel tenke meg at du finner i din lokale dyrebutikk? Går an å gå dit å spørre også :wub: Jeg liker personlig de som man bare setter på fingeren, men kan hende du ikke kommer så langt inn med den da du har ganske stor hund.

Skrevet

Bruk tannkrem beregnet på hund, de til mennesker skummer veldig. Tannbørste kan du gjerne kjøpe en liten barnetannbørste. Tannkrem til hund får du kjøpt hos veterinæren eller dyrebutikker.

Skrevet

Man skal IKKE bruke mennesketannkrem.

Men gå i en dyrebutikk og spør der, så finner de tannbørste og tannkrem. Du får en "vanlig" tannbørste, og tannbørster du setter på fingeren. Jeg syns den sistnevnte er best.

Veterinæren har det også ,men er som regel lettere å stikke innom en dyrebutikk.

Guest Maritus
Skrevet
Man skal IKKE bruke mennesketannkrem.

Men gå i en dyrebutikk og spør der, så finner de tannbørste og tannkrem. Du får en "vanlig" tannbørste, og tannbørster du setter på fingeren. Jeg syns den sistnevnte er best.

Veterinæren har det også ,men er som regel lettere å stikke innom en dyrebutikk.

Men kommer man like lett inn i munnen med bekke tannbørstene?

Skrevet
Men kommer man like lett inn i munnen med bekke tannbørstene?

jeg har ikke hatt noe problem med det nei :wub: du har golden retriever? da tror jeg ikke det skal være noe problem.

Guest Maritus
Skrevet
jeg har ikke hatt noe problem med det nei :wub: du har golden retriever? da tror jeg ikke det skal være noe problem.

Hun tror jeg heller ikke blir noe problem, for vi får jo låv til og skikke på tennene hennes, men og børste tennene hennes går vel bra det å, så lenge det smaker noe!

Skrevet
Hun tror jeg heller ikke blir noe problem, for vi får jo låv til og skikke på tennene hennes, men og børste tennene hennes går vel bra det å, så lenge det smaker noe!

man får noe tannkrem med smak som jeg vet. Men bare å spørre i en dyrebutikk :wub:

Går nok bra. bare å vende henne til det. Og gjøre det til en vane.

Skrevet
Jeg har tenkt til å pusse tennene til hunden min, men vet ikke helt ogsen tannkrem og hva slags tannbørste jeg skal bruke, dette er første hunden min...(er bare 12år :P )

Jeg synes det er kjekt å bruke Plaqueoff animal.

Det er sånt pulver hunden får en gang om dagen, strø over maten.

det er ikke mye de skal ha, det står på pakken.

Da er det lettere å børste bort tannstein og annet plakk, samt tar bort dårlig ånde.

Her er en link!

http://www.biodistra.se/indexno.htm

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...