Gå til innhold
Hundesonen.no

miri,aragorn,pus og bessie


vetle

Recommended Posts

Skrevet

jeg får legge ut nydelighetene mine da ;)

i morgen skal jeg hente ei jentepus til, gleder ,meg til det gitt.

miri og aragorn kjøpte jeg av www.kattepus.no klarte jo ikke å bestemme meg for hjem av de små tassene jeg skulle ta med meg da, så da tok jeg jo liksågodt med meg begge to.

katten jeg skal hente i morgen skal jeg kjøpe av dyrebeskyttelsen, synes jo synd på de små nurkene da.

miri: huskatt, flerfarget, korthårete. sterilisert,vaksinert, chippet, (hele pakka) født i mai 06. en utrolig søt og snill katt, sinnsykt kosete om natta, samboeren får aldri hodeputa for seg selv :P

Aragorn: blanding av skogskatt, langhårete, kasterert. født i mars 06. en kosete hannpus:)

pus: denne pusen har hjemmet sitt hos mine foreldre, hadde sinnsykt lyst til å ta med henne når jeg flyttet hjemmefra, men hun hadde det så utrolig bra der hun er nå, så da fikk hun være igjen hos mamma og pappa.

fant henne for ca 3 år siden. jeg satt å så på tv en dag, så hørte jeg det var noe som pep utenfor huset, der så jeg en bitte liten jentepus, som ikke var mange uker gammel, tok henne selfølgelig med inn, noe hun ikke var så enig i. kan virke som at det var en villkatt som hadde forlatt barnet sitt.

hun er hvertfall glad i å være ute, langhårete, sinnsykt pen og god katt.

post-1861-1170368091_thumb.jpg

post-1861-1170368123_thumb.jpg

post-1861-1170368296_thumb.jpg

post-1861-1170608339_thumb.jpg

post-1861-1170608412_thumb.jpg

post-1861-1170608500_thumb.jpg

Skrevet

For en gjeng nydelige pusekatter :wub:

Gratulerer med ny pus :icon_fun:

Så flott at du også tar til deg puser som ikke har startet livet helt bra, her er vi flere som har reddet, funnet og hentet katter hos dyrebeskyttelsen :wub:

Skrevet
Så flott at du også tar til deg puser som ikke har startet livet helt bra, her er vi flere som har reddet, funnet og hentet katter hos dyrebeskyttelsen :wub:

Mine to elsklinger Murre og Timo ble for eksempel funnet i en pappeske og levert til Dyrebeskyttelsen. Og så flyttet de hjem til oss.

Så nydelige katter du har Vetle!

Skrevet

Takk til de som har vært innom her å lagt igjen svar :wub:

utrolig hva mennesker kan gjøre mot dyrene side. de er jo helt uskyldige!

Dyrebeskyttelsen gjør hvertfall en kjempejobb!

blir nok ikke flere puser på ei stund nå, ikke før jeg får kjøpt meg et større hus hvertfall (småbruk" kanskje, hadde vært fint det gitt :wub:

så jeg får nok heller prøve å hjelpe dem på andre måter, er medlem i dyrebeskyttelsen da.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...