Gå til innhold
Hundesonen.no

Spørsmål om hårfarge..


SoppenCamilla

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Meg og Lill har holdt litt på med hårfarge i det siste, jeg farget håret hennes svart og rosa, og nå holder vi på å farge mitt svart og blått. Vi må jo da selvsagt bleike det som skal være blått først, sånn at det faktisk blir blått. Det som er er at både da vi bleika Lill sitt, og nå som vi bleiker mitt, så ble det skikkelig lyst bak på hodet, men ikke på sidene! Det andre ble også lysere selvsagt, men det bak ble heeeeelt lyst! Er det noen grunn til det, eller gjør vi det veldig riktig bak men ikke resten? ;)

Skrevet

Det er helt normalt ;) Da jeg blekte mitt ble jeg ferskenfarget bak, men det er bare å bleke over neste dag. Ikke blek to ganger på en gang, da blir håret fort veldig slitent. Spørs også litt på hvor sterkt blekemiddel du bruker. Få det helt lyst hele veien før du tar i rosa-fargen, så blir fargen skikkelig knæsj :P

Venter spent på bilder!

Skrevet
Det er helt normalt :P Da jeg blekte mitt ble jeg ferskenfarget bak, men det er bare å bleke over neste dag. Ikke blek to ganger på en gang, da blir håret fort veldig slitent. Spørs også litt på hvor sterkt blekemiddel du bruker. Få det helt lyst hele veien før du tar i rosa-fargen, så blir fargen skikkelig knæsj ;)

Venter spent på bilder!

Øhm.. Vi begynte å bleke det før klokka tolv, å nå er vi på tredje runda, men klokka er etter tolv da, så teknisk sett gjør vi deg ikke på samme dagen.. :P Men hvorfor er det egentlig sånn at noe blir mye lysere enn alt det andre? Bilder skal dere få sånn etterhvert! I morgen tenker jeg.. :P Eller.. Ja.. I dag.. :P

Skrevet
Øhm.. Vi begynte å bleke det før klokka tolv, å nå er vi på tredje runda, men klokka er etter tolv da, så teknisk sett gjør vi deg ikke på samme dagen.. ;) Men hvorfor er det egentlig sånn at noe blir mye lysere enn alt det andre? Bilder skal dere få sånn etterhvert! I morgen tenker jeg.. :P Eller.. Ja.. I dag.. :P

Det blir helt sikkert bra :P Det kan ha med sterkere pigment enkelte steder, selv om det ikke er synlig. Også kan solen ha bleket en del av håret fra før av, og da blekes den lyseste delen lettere.

Dere blir sikkert kjempefine :P

Skrevet
Det blir helt sikkert bra :P Det kan ha med sterkere pigment enkelte steder, selv om det ikke er synlig. Også kan solen ha bleket en del av håret fra før av, og da blekes den lyseste delen lettere.

Dere blir sikkert kjempefine ;)

Jeg er jo ferdig, da, Camilla gjorde det for noen dager siden. Satser på at Camilla får masse blått hår nå! :P

Edit: Takk for svar forresten! :P

Skrevet
så tøfft! venter spendt på bilder! om noen dager blir jeg også heeeelt rosa i håret! ;)

Håret mitt ble, vel.. Svart og blågrønt.. :P Jeg la meg halv seks til morgenen i dag, så jeg tror ikke jeg er i stand til å være misfornøyd med at håret mitt er herpa! :P Uansett har jeg nettopp putta i resten av svartfargen og restan av blåfargen, så vi får se, da! Jeg husker forresten ikke hvor lenge den svarte skulle være i før jeg skyller den ut, så jeg burde kanskje gå og gjøre det nå, den har stått i 40 min nå.. :P

Skrevet
Kremt ja... Den ja... Den har jeg ikke bilder av:p

vet du hva da? Da kan du finne et kamera, stille deg i speilet og ta bilde av deg selv ;) God idè?

*vi vil se*

Skrevet
Ikke et mobilkamera engang????

*skaff denne jenta et kamera, eller har du tatt noen Camilla? :P

Neii, det er nettopp det jeg ikke har! Ehm.. Eller.. Jeg har noen bilder som vi tok under prosessen, da? ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...