Gå til innhold
Hundesonen.no

Nettauksjon: Hunder til salgs


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Virker som om dama har fått vedtak fra dyrevernet eller noe om å avvikle driften. Helt sprøtt at hun kan inneha så mange hunder! Og SYKT at man kan selge dem på auksjon - dog er det ikke nettauksjon, men en lørdag med flere telt etter hva jeg har skjønt..

Skrevet

Dette her er bare sykt egentlig. Både at hundene selges på den måten, men også når man ser antallet hunder vedkommende har. Om man ser på utstyrlista hennes, så har hu tydligvis hatt en del hunder hjemme hos seg og (alle?). Lurer på hvordan det har sett ut hjemme hos henne...

Skrevet

Håper hundene bor i ulike hjem, at det er snakk om en form for omplassering for andre.

Men hun kan neppe ha kontrollen på type individer, når det er så mange.

Håper hun blir stoppet.

Skrevet

Dama har ifølge et søk drevet en offentlig godkjent kennel og kattepensjonat (!), i tillegg til dette gigaoppdrettet. Det er jo klassisk... et passelig antall hannhunder, mengder med tisper og et altfor stort antall raser til at noen seriøst vil kunne si at hun "kan" rasen.

Minner mest om en form for profesjonell hundeprodusent - muligens en av en av de beryktede "puppy mills"? Kanskje med en godkjennelse av noe slag? Ifølge en noe skrudd side ellers er hun hengt ut for å ha ansatt illegale innvandrere, og de er jo gjerne grovt underbetalt i statene.

Ellers lurer jeg unektelig på hva dette med "hennes innsats i profesjonell hundeavl" skal innebære ellers? Googler du på kennelnavnet finner du igjen to eller tre hunder i andres stamtavler, that's it.

"Auksjonsfirmaet" viser seg ellers å ha spesialisert seg på nettsalg av hund, http://www.onlinepetauction.com/, som igjen selger til et annet firma, Dog Treaty, som blant annet har følgende tilbud:

"42 small young loud colored chihuahuas . Most of them are just reaching breeding age. Will sell as a group or individual . Individual prices will be adjusted. Call us or e-mail for pictures".

Om en beaglehannhund heter det: "This is a very nice beagle male. He is medium sized and friendly. He would make a great addition to your program. He is not registered and was born in o3."

Det er også linker til Missouri Pet Breeders Association, som jeg ikke helt finner ut hva er - men som i vill begeistring hyller en ny lov, kalt "Animal Enterprise Terrorism Act", vedtatt før jul. Og som jeg antar er rettet mot dyrevernere som prøver å demonstrere på ene eller andre viset. I MPBAs hjemmeside skriver man "Fantastiske nyheter for oppdrettere". Og i lovteksten er definisjonen slik:

`(1) the term `animal enterprise' means-- `(A) a commercial or academic enterprise that uses or sells animals or animal products for profit, food or fiber production, agriculture, education, research, or testing; >>>>`(B) a zoo, aquarium, animal shelter, pet store, breeder, furrier, circus, or rodeo, or other lawful competitive animal event; or `© any fair or similar event intended to advance agricultural arts and sciences.

Det høres liksom ikke ut som det er "vanlige oppdrettere" det er snakk om - men mer businessgreier. Nå fant jeg noe mer, nemlig deres egen definisjon: "Pet producers take pride in their responsibilities for proper care and handling of their pets. The following code describes general consideration in the raising and handling of pets."

De har noen edle retningslinjer, http://www.mpbaonline.org/who.php, der punkt 1 går ut på at dyrene skal ha nok mat og vann. Punkt 4 er at man skal være "human" når det er nødvendig å "dispose of a pet" (kvitte seg med den), punkt 6 at man skal se til dyrene daglig.

Sånn er verden der ute... og det verste er jo at det finnes flust med kjøpere... flust med søte familier og hundeelskende mennesker som kjøper masseproduserte hunder etter mødre som er fødemaskiner.

Skrevet

Henger meg på akelas innlegg.

Det står å lese helt på toppen:

"I have known Martha J. Reed for approximately 23 years during which time she has constantly been a positive influence on and for the pet industry."

og:

"The professional pet industry will feel the loss of Martha J. Reed of Reedgate Kennels."

Yrkesfolk, som produserer og selger varer altså.

Da blir liksom ikke resten sånn voldsomt overraskende.

Samfunnet vårt likner mye på usa på enkelte punkter, men gudskjelov er det vesentlige forskjeller!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...