Gå til innhold
Hundesonen.no

Pils for pelskledde


Nina

Recommended Posts

Skrevet

Det må da være ganske sunt i små mengder? Masse b-vitaminer og sånt?

Var på en galloppstall i england der de ga hestene en guiness til kveldsmaten..

Men dog.. hva skjedde med ett kjøttbein og vann?

Skrevet

"Berenden fra Nederland, som gjerne ville gi sine små Weimaranere en like god avslutning på dagen som henne selv.

- En gang i året drar vi til Østerrike for å gå på jakt med hundene, og på slutten av dagen sitter vi på verandaen og drikker øl. Så vi tenkte at hunden også har fortjent det, sier hun."

eh..? Altså... Hunden fortjener øl? Hva er det for noe? Hvis det er noe poeng i denne drikken skal jeg ikke si noe i mot det. Og tydelighvis skal ikke dette være farlig for hunden. Men at poenget er at hunden skal fortjene å drikke øl på kvelden sammen med eierne, synest jeg blir domt. Jeg ville ikke gitt min hund øl. Hvorfor skal hunden ha øl? Hvorfor skal alltid hunder ha det samme som mennesker? (sjokolade snop...) Jeg skal ikke si at ingen burde gi dette til hunden, og det kan hende at det er mange gode vitaminer i, men slik som de fremstilte dette på denne nettsiden, tenker ikke jeg at jeg vil gi hunden min øl. Hadde dette vert bra for hunden hadde de sikkert fått frem det.

Skrevet

Det festligste med hele artikkelen er jo de "små" weimaranerne, som igrunn ikke er en så fryktelig knøttliten rase.. Men men, er jo bare enda en unødvendig liten ting.

Skrevet

HAHA! synes det var litt artig jeg! Sier jo bare at folk vil inkludere hundene sine mest mulig i familien..men det er jo unødvendig selvfølgelig! (det er det når jeg drikker øl også egentlig)

Skrevet

Undøvendig?! :shocked: Min lille Panebass ville vært dypt opprørt over å høre dere nå.. En av de få gledene han hadde her i livet var nemlig å få en vørterøl. Det beste i hele verden var å ligge på verandaen å rape i sola etter en kald øl.. det var nødvendig for tenk!

Jeg oppdaget tidlig at bikkja hadde fullstendig øldilla (han stakk av med en six pack med pils 4 mnd gammel) og en dag tenkte jeg,"sikkert sunt", og kjøpte med en vørterøl til han på vei hjem.. Etter det ble det fast praksis med vørterøl i skåla på lørdagene ;)

Lyra har også vist noen øldigger tendenser (hun er ram etter kaffe og sigarettsneiper og btw, skikkelig nederlender) så mulig hun får en vørterøl å kose seg med en dag til sommeren og.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...