Gå til innhold
Hundesonen.no

se så søte valper!


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Siden jeg ikke får så stor sjanse med å bidra på denne tråden med valpebilder, så legger jeg ut noen bilder av valpene som hunden til søstera til samboeren min har fått! Hun fikk nylig en alaska husky tispe som viste seg å være drektig. Og hun fikk valper og nå er de jo akkurat i rette alderen! Sukke... jeg er forelsket, og valpesyk.. :ahappy:

http://i14.photobucket.com/albums/a345/dje...se/DSCF0976.jpg

http://i14.photobucket.com/albums/a345/dje...verse/valp2.jpg

http://i14.photobucket.com/albums/a345/dje...verse/valp4.jpg

http://i14.photobucket.com/albums/a345/dje...verse/valp5.jpg

http://i14.photobucket.com/albums/a345/dje...verse/valp6.jpg

Syns moren er nyyydelig. Og hun ble parret av samme rase. En flott hanne. Nå skal de få nye hjem, og en av de skjønne skal være hos søsteren til samboeren min.

*jeg har vært fristet selv*

Skrevet
Syns moren er nyyydelig. Og hun ble parret av samme rase. En flott hanne.

Jeg får heller ikke sett bilder.

Men så må jeg bare pirke litt, alaska husky er ingen rase, det er blandinger som skal egne seg som trekkhunder som regel.

Skrevet

*Sukk* Det burde ikke vært lov å legge ut bilder av huskyvalper...! <_< Noe så nyyyydelig! :) Hadde jeg ikke vært valpesyk fra før av, så hadde jeg iallefall blitt det nå.

Guest Just me!!
Skrevet

Nudelig! Men gi meg dobervalper du, DA blir jeg sjarmert i senk ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...