Gå til innhold
Hundesonen.no

Bredt halsbånd


Recommended Posts

Skrevet

Har så lyst på et bredt halsbånd til Chicka, over 3cm bredt.

Vet dere om noen steder som selger det? Gjerne i stoff, men lær er også ok.

Vet om Vibri, men er veldig intressert i andre nettsider eller butikker i Oslo også.

Jeg har et som er 3,5cm bredt, men det har en sånn stor spenne som jeg syntrs gjør halsbåndet så tungt å ha rundt halsen. :twitch:

2002.JPG

her kan dere se et bilde av hun med halsbåndet, som dere ser så er spennen veldig stor.

Blir kjempe glad for tips banana

Skrevet

Den metall-spennen så veldig stor og tung ut ja. Når jeg tusla inn i tråden din hadde jeg tenkt å anbefale Vibri :twitch: Der skal tilogmed min lille Emma få halsbånd fra etterhvert som hun vokser til. De er jo blitt kåret til beste halsbånd et-eller-annet, og tror nok de er veldig behagelige på.

Skrevet

Om du ikke har noe mot å bestille fra utlandet, ville jeg anbefale å google på "martingale collars". Uendelige muligheter...

Skrevet

Oj oj gal du som satt meg på denne ideen..jeg som ikke har shopping dilla i det hele tatt... ;)

Har litt problemer med å skjønne inches, men det har jeg startet en annen tråd om for å spørre.

Tusen takk for flott råd!! :P

(vet ikke helt om visa kortet takker, men det overlever det meste :P )

Skrevet

Jeg har også ezy dogz til mine hunder og ja, de er litt stive... men jeg syns de er veldig gode! de former seg fint rundt halsen og er myke og gode inni!

Vil også anbefale!

(åsså har de jo råååsa da ;):P)

Skrevet

Jeg er også fornøyd med Ezydog - ble badet med i hele sommer og høst og er fremdeles like fint. Eneste er at hunden min er bredere rundt halsen enn hodet og halsbåndet er ganske stivt så hun kan i teorien rygge greit utav det men det har hun ikke funnet ut av, blonde frøkna.

Skrevet

Jeg synes Ezy båndene virker litt tunge ?

Eller er det bare jeg som er på jordet :P

Tenkte da på vekt iforhold til andre bånd. Men de virker veldig myke og behagelig for hunden.

RenateA: Om du gidder, så hadde det vært fint med linker til de beste butikkene.

Skrevet
Jeg synes Ezy båndene virker litt tunge ?

Eller er det bare jeg som er på jordet :P

Tenkte da på vekt iforhold til andre bånd. Men de virker veldig myke og behagelig for hunden.

RenateA: Om du gidder, så hadde det vært fint med linker til de beste butikkene.

Jeg synes ikke Ezy dog halsbåndene er så tunge i forhold til de andre båndene.De er veldig myke og behagelig i forhold til det Bullrot halsbåndet jeg har til Nikki.

Skrevet

Sorry at jeg kupper tråden, men går det an å få kjøpt eazy dog i butikker i f.eks Oslo?

I tilfelle gnir jeg meg i hendene når studielånet kommer og jeg skal hjem til moderlandet :icon_fun:

Skrevet
Sorry at jeg kupper tråden, men går det an å få kjøpt eazy dog i butikker i f.eks Oslo?

I tilfelle gnir jeg meg i hendene når studielånet kommer og jeg skal hjem til moderlandet :icon_fun:

Jeg vet ikke om noen butikker i Oslo som selger det,men http://www.hundeutstyr.no selger Ezy dog halsbånd,og det var der jeg kjøpte mine.I tillegg så er det veldig bra leveringstid. :P

Skrevet
H*n spør om du gidder å legge ut linker til de beste butikkene du vet om,vis jeg ikke tar helt feil da. :P

Det var det jeg tenke på ja. Om du kunne legge ut linken om du fant noen fine butikker.

Skrevet

Jeg skal se på de Ezy båndene på en av utstyrs butikkene her i Bærum, men er litt skeptisk, syntes de ser litt stive ut.

Monica:

Jeg fant disse som er fra utlandet

http://www.collargirl.com/

http://www.martingalecollarsonline.com/

http://www.ifitbarks.com/martingalecollars.html

http://www.callingalldogs.com/index.asp?Pa...amp;Category=94

http://www.aireheadstudios.com/collars.html

Myyye fint, er helt syk her etter å bestille, men skal til Sverige på lørdag så jeg venter til etter det. :P

Skrevet

Renate: Du har da vel sett de halsbåndene som jentene mine har, ha de er litt stive, eller stivere enn vanlig stoff! :P Som Silje (tror jeg) sier så former de seg etter halsen til hunden.. Jeg er knall fornøyd med mine camohalbånd! ;)

Du din utstyrs-freak! :P

Skrevet
Renate: Du har da vel sett de halsbåndene som jentene mine har, ha de er litt stive, eller stivere enn vanlig stoff! :P Som Silje (tror jeg) sier så former de seg etter halsen til hunden.. Jeg er knall fornøyd med mine camohalbånd! :P

Du din utstyrs-freak! :P

Ah det var deg som har det, jeg har vært HEEEELT Sikker på at jeg har sett de båndene på en eller annen hund, men har ikke funnet ut hvem.

Jeg??? utstyrs freak?? næææ...det har jeg aaldri hørt før... ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...