Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilket fôr og hvor mye


giggi

Recommended Posts

Skrevet

Har ei Border Collie tispe som skal bli mi forhåpentligvis snart. Vil gjerne bytte fôr på henne, hun går nå på pedegree ett eller annet. Hun får ca 350g hver dag, men spiser veldig lite...noen dagen ingenting.. Hun har hatt valper for en stund tilbake...og etter det har hun blitt veldig tynn og matlei. Har noen noen tips om fôr(bra og billig;) ) og hvor mye jeg skal gi. Hun går tur ca2timer hver dag + litt trening hver dag.

Skrevet

Ta med hunden din til dyrlegen eller dyrebutikken så de får sett på hun så de kan anbefale för du bør bruke. :wink:

Vanskelig for oss som sitter her å anbefale fôr til din hund, spesiellt siden vi ikke har sett bilder eller noe. :whistle:

Skrevet

For er veldig inviduelt. Så en må nesten prøve seg frem.

Noen "billige" for kan være:

Bente Kronen

Olivers

Labb

Sportsmans Pride

Mera Dog

Kobuk

Eagel Pack

Gjennom en del hundeklubber får man rabatt på hundefor, så prisen ikke blir så ille.

Skrevet

Ett billig for KAN bli dyrt og et dyrt kan bli billig. Det spørs helt på hvor mye ho må ha av det spesifikke fòret.

Men jeg anbefaler å prøve ut Oliver adult. Jeg husker ikke hvor mye jeg gir til min border collie hannhund. Gir ca en full "kopp" (målebegeret til eukanuba).

De leverer også gratis på døra. En 15 kg`s sekk her i huset holder en god stund.

Man må ofte prøve ut flere fòrtyper før man finner det riktige. Men noen finner et "bra" fòr på første forsøk. Men som Renate A sa, gå til en veterinær å hør hva h*n anbefaler. (mulig de bare vil anbele det de selv selger, og det pleier å være "dyre" fòr typer. Det er jo som regel kvalitetsfòr, men det kan hende det fòret ikke passer din hund, som sagt).

Skrevet
Har ei Border Collie tispe som skal bli mi forhåpentligvis snart. Vil gjerne bytte fôr på henne, hun går nå på pedegree ett eller annet. Hun får ca 350g hver dag, men spiser veldig lite...noen dagen ingenting.. Hun har hatt valper for en stund tilbake...og etter det har hun blitt veldig tynn og matlei. Har noen noen tips om fôr(bra og billig;) ) og hvor mye jeg skal gi. Hun går tur ca2timer hver dag + litt trening hver dag.

Jeg har en Gordon Setter og fôrer ham med Brit Activity Gir ham ca 270g/døgn. Jeg betaler i underkant av 300 kroner for 15 kg og det gir meg fôringskostnader på ca 5 kroner/døgn :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...