Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan kaller du inn katten din?


millis

Recommended Posts

Når jeg skal ha inn kattene roper jeg navnet til den eller di pusene jeg vil ha inn. Om dem ikke kommer da så lokker jeg med psvsvsss... Kommer dem eller den ikke da så har jeg en egen plystrelyd jeg alltid har brukt.

Hvordan kaller du inn?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Roper navnet på kattene, plystrelyd (aner ikke hvordan jeg skal forklare den.. men sikker flere som bruker den samme) også selvfølgelig "pspspspspspspsssssssssssssssss"... Så kommer en eller to katter rasende rundt hjørnet :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er jo ikke mine to ute noen gang da, men skal jeg lokke på Psycho inne så er det bare å krølle sammen en papirbit, så er han på plass tvert. (han skal apportere må vite). Lucifer roper jeg med navn på, og evnt pssspssps. Samme med Schnappi, men Schnappi kommer jo aldri om han ikke hadde planer om det på forhånd. <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Roper navnet hennes. Hvis det ikke virker, pleier jeg å riste på matboksen (har en liten boks jeg oppbevarer tørrfôr i, så jeg slipper å gave ned hodet i den enorme sekken hver gang), eller fyller mat i skåla, så hun hører det.

"If all else fails" roper jeg tunfisk, men helst bare når jeg faktisk HAR tunfisk å gi henne (eller noe annet like godt, som honningmelon), men etter at jeg har brukt det et par ganger uten å gi henne noe, har effektiviteten faktisk tapt seg. Katter er smarte dyr. :rolleyes:

Jeg har med vilje ikke lært henne det vanlige kallelyden folk bruker på katter, fordi jeg ikke vil at fremmede skal kunne lokke på henne. Dessverre har hun "pus" i navnet sitt, noe som var lite gjennomtenkt i forhold til den problematikken. Men det gikk jo greit, trodde jeg, i og med at hun stikker hvis hun treffer folk når hun er ute (er kjempesosial mot alle inne).

Uansett har det vist seg at folk, det kan man visst ikke gardere seg mot, uten å ha katten inne.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg roper "piiiiiisan!pspspspsspsps" så kommer de begge stormende..

De er i det hele tatt helt rå på innkalling begge to, sannsynligvis fordi jeg bare kaller de inn når jeg har kjøpt noe ekstra snadder på butikken til de:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Klikkertrening. Har trent pusn til å komme med en gang jeg klikker slik de ofte trener hunder med. Nå setter hun inn turbofart idet hun hører klikkelyden.. Må bare passe på å alltid ha favorittnammisen når hun kommer spesiellt i innlæringsfasen, slik at hun ikke går lei. Funker som bare det! Smart ? :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

PLeier å slippe å rope på henne for enten så henger hun i vinduskarmen på soverommet og vil inn, ellers så står hun og "klatrer" på kjøkkenvinduet og ser på meg med tryglende øyne. Må nesten sparke henne ut for å gå på do noen ganger, skikkelig innegris.

Men når jeg roper så sier jeg "pusiiii,pspspspspspsps"

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...