mowgli Skrevet 24. Desember 2006 Rapporter Skrevet 24. Desember 2006 Har nå endelig klart å lage mine første bannere og gaver/kort og ønsker tilbakemeldinger på det. Har brukt et program jeg fikk tips om her inne og får til å legge bilder, farger og slik lagvis, men må finne ut hvordan jeg får lagt inn bilder av hundene uten bakgrunnen i det orginale bildet. Noen som har tips til det også?
icebluelagoon Skrevet 24. Desember 2006 Rapporter Skrevet 24. Desember 2006 Er lettere for folk å si hva du skal gjøre hvis du sier hvilket program du bruker
mowgli Skrevet 24. Desember 2006 Forfatter Rapporter Skrevet 24. Desember 2006 Det heter PhotoFiltre og er et gratisprogram på nettet.
meg123 Skrevet 26. Desember 2006 Rapporter Skrevet 26. Desember 2006 Synes detr så kjempebra ut jeg men har ikke noe svar på spm ditt da,for jeg bruker ikke det programmet
borderen Skrevet 26. Desember 2006 Rapporter Skrevet 26. Desember 2006 Synes den blir litt "uklar", men fin til å være første forsøk.
Tore Skrevet 26. Desember 2006 Rapporter Skrevet 26. Desember 2006 Har nå endelig klart å lage mine første bannere og gaver/kort og ønsker tilbakemeldinger på det. Har brukt et program jeg fikk tips om her inne og får til å legge bilder, farger og slik lagvis, men må finne ut hvordan jeg får lagt inn bilder av hundene uten bakgrunnen i det orginale bildet. Noen som har tips til det også? tror ikke noen sa at PhotoFiltre kan bruke lag/Layers, vertfall så kan ikke programmet det.. Til bannere ol. er det veldig kjekt å kunne jobbe med layers.. Finnes nok et gratispogram, som heter paint.net som bruker Layers, men dette er litt dårligere en PhotoFiltre på andre ting igjen...
mowgli Skrevet 26. Desember 2006 Forfatter Rapporter Skrevet 26. Desember 2006 tror ikke noen sa at PhotoFiltre kan bruke lag/Layers, vertfall så kan ikke programmet det.. Til bannere ol. er det veldig kjekt å kunne jobbe med layers.. Finnes nok et gratispogram, som heter paint.net som bruker Layers, men dette er litt dårligere en PhotoFiltre på andre ting igjen... Hva er layers? Forsto ikke så mye av hva du prøver å si her, men har sittet og lekt meg litt og fant ut hvordan jeg klipper ut detaljer og her er et av resulatene:
Wanderlust Skrevet 31. Desember 2006 Rapporter Skrevet 31. Desember 2006 Ser det blir litt "skurrete". Om du skjønner. Men da kan du gjøre en ting: --> velge "image size --> på "resolution" endrer du til 150 pixels/inch f.eks. Da pleier det å bli bedre. Jeg gjør det etter at jeg har blitt ferdig.
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar