Gå til innhold
Hundesonen.no

Godbiter?


Baby

Recommended Posts

Skrevet

Hvilke godbiter er det beste hunden din kan få?

Mine ELSKER Schmackos... (hvis det skrives sånn da.. :oops: ) Også sånne i de godbitposene fra LABB, men de er så SINNSYKT dyre!

Ja, også får de som regel Frolic oppdelt i biter på treninger da, alt annet får de om jeg har glemt det hjemme og må kjøpe på veien.... :D (noe som hender ganske ofte.. :oops: :P )

Skrevet

Det beste ? Tja...alt går i grisen...ekke det det de sier..?? :wink:

Han liker frysetørket vom, lever, kylling, baconcrisps (self til hund), uhm...

-kommer ikke på mer nå. :D

Vi har forskjellige godbiter til forskjellige ting..-som f.eks får han kun en type bacon snop når vi skal klippe klør..-hiver seg ned på gulvet når han ser posen..hehe..-klar for negleklipp! :wink:

Skrevet

Tja. Jeg har sånne brune, stripete avlange firkanta biter med leversmak som hun liker godt. Ellers spiser hun jo alt, så jeg bruker også Hund Godis med leversmak.

Lurer på om jeg ikke skal kjøpe en pose Frolic og sjekke hva hun syns.

Hun ELSKER frysetørket lever forresten.

Skrevet

Ja, glemte jo en ting her da. De får også sånne Go`biten godbiter, lever tror jeg.. den grønne posen iallefall... :P

Skrevet

Her går det i Frolic, Training Bites fra Olivers, Pølsebiter, Allsorts fra Purina osv.

Men på trening så kan hun dø for en Frolic eller Allsorts, hun bare elsker dem. Love

Skrevet

Her i huset bruker man det man finner som godbiter. Alt duger, selv om man som hundeeier er litt mer populær når man kommer med pølse enn når man kommer med Frolicbiter fra en pose som man har glemt å lukke i et par måneder.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...