Gå til innhold
Hundesonen.no

Hørt om pumi?


pumitarzan

Recommended Posts

Skrevet

Det var en Pumi ved navnet Pumi da jeg trente dressurkurs i Lillesand i 1995/96 en gang.

Sjarmerende hund! Men desverre ikke min hund jeg tok med på dressurkurs, brukte den for å lære om hund.

Skrevet

Trener Pumier i begge hundeklubbene jeg trener i.. så jeg har både hørt og hørt om Pumi :)

Flotte hunder! Men av de ungarske har jeg falt helt for Mudien..Det har Fenris til Karine her inne sørget for :)

Skrevet

Vi har også både hørt og hørt om pumien som Loke. Og sett ganske mange på spesialustillinger i Norge og Ungarn. Morsom rase, selv om mudien er nok mitt hjertebarn av de tre Ungarnerne... :)

Skrevet

Artig rase ja, liker spesielt ørene på enkelte :D

Vi har også både hørt og hørt om pumien som Loke. Og sett ganske mange på spesialustillinger i Norge og Ungarn. Morsom rase, selv om mudien er nok mitt hjertebarn av de tre Ungarnerne... ;)

Det finnes hvertfall fire Ungarere, så vet du det ;) (pumi, puli, mudi og vizla) Mulig det er flere?

Skrevet

Artig rase ja, liker spesielt ørene på enkelte :D

Det finnes hvertfall fire Ungarere, så vet du det ;) (pumi, puli, mudi og vizla) Mulig det er flere?

Jo men tre gjetere! *pirke, pirke*

Skrevet

Artig rase ja, liker spesielt ørene på enkelte :D

Det finnes hvertfall fire Ungarere, så vet du det ;) (pumi, puli, mudi og vizla) Mulig det er flere?

Kun tre små gjeterhunder. Pumi, puli og mudi.

I tillegg så har du vokterhundene komondor og kuvasz. Vizla, magyar agar og en støver jeg ikke husker navnet på i farta. Men litt OT dette.

Skrevet

Har hørt om pumi ja. Har sett en i levende livet også, utrolig flott hund i akkurat passelig størrelse :D

Skrevet
Kun tre små gjeterhunder. Pumi, puli og mudi.

I tillegg så har du vokterhundene komondor og kuvasz, vizla. magyar agar og en støver jeg ikke husker navnet på i farta. Men litt OT dette.

Ok, sånn å forstå, trodde du mente at det bare var 3 ungarske hunderaser ;) Hehe, my bad! :D

Jepp, OT, men alltid kjekt å lære noe nytt ;)

Skrevet

M-hm, har hørt om pumi. Jeg pugget rasebøker da jeg var 7-8 år, og da lærte jeg meg en del raser som ikke egentlig er så vanlige i Norge. Jeg visste jo ikke hvilke som var vanlige og ikke, så jeg lærte om litt tilfeldige raser, alt ettersom hvilke jeg synes så søte/morsomme ut.

Pumi, puli, mudi... Ungarere har så mange morsomme rasenavn :D

Skrevet

Har visst om denne rasen lenge. Jeg blander navnene Pumi og Puli :D hehe. Jeg var så facinert av ett dyreblad da jeg var liten, og da stod det om Pumien en gang, og den er jo så pen synes jeg!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...