Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva koster rasen "deres"?


Line_

Recommended Posts

Skrevet

Hadde vært morsomt om dere kunne skrive hva prisen på rasene "deres" var? evt. hvorfor den er dyr/"billig".. :D

Dvergpuddelene ligger på rundt 10-13000 men kan komme på enda mer også..Felix kosta 13000, dyr kilo pris ja :D

De koster relativt mye fordi det blir født så få i kullet.. Det er vanelig med 1-3 unger.. Det ble født 3 i Felix sitt kull men den ene døde 2-3 dager gammel.. :D

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Sheltie ligger på 9000-9500 kr. Grunnen til at prisen er relativ høy er at tispene får som regel ganske små kull, gjennomsnitt 3 valper i hvert kull, og at interessen for sheltie er veldig stor.

Skrevet

Valpepris på tisper er 15 tusen og valpepris på hanner er 13 tusen.

Prisen er så mye pga det er veldig små kull 1-3 valper og etterspørselen er stor.

hvis en skal ha valp etter veeldig gode foreldre så kan en komme opp i 25-30 tusen kr.

Skrevet

chien ligger vel på mellom 12 og 30 tusen.. kommer vel ann på farger og linjer og om du skal importere:) ser også at folk selger blandinger og hunder uten papirer for nesten samme prisen.. så det har tatt litt av

Skrevet

En Chow Chow ligger på 9000- 10 000 kr..

Diego kjøpte jeg da for 9000 kr.. Men frakt var heller ikke billig..

Vet ikke helt hvorfor denne prisen. Men er ikke så mangen Chow igjen i Norge.. Men etterspørselen er ikke så stor heller.

Har begynt å øke litt.

Skrevet

Cavalieren ligger på 9000. Det er veldig stor etterspørsel etter dem da og man bør være obs på useriøse oppdrettere som selger billigere uten stamtavle. :wink:

Skrevet

Hehe, ikke så merkelig, ting skjer fort.. :D For 4-5 år sidene fikk du en fin ridehest for 20000, nå må du ut med ihvertfall 10000 mer for å få samme kvaliteten.

Skrevet

shih tzu koster 8000.

kitha fikk jeg for 6000 og siko for 5000.

men volpino italiano ligger på 8000 de også

Skrevet

:-o

Har aldri sett at en Aussie koster så mye.

Jeg var nettopp inne å så på aussier og da var prisen 8500 kr..

(Husker ikke helt hvor det var) Men alle kull jeg har sett er prisen 8500 kr..

Merkelig å ta så mye for en Aussie da..

Er jo helst små selskapshunder som koster så mye..

Guest Vicky
Skrevet

det er rart men nå kan man faktisk ta opp til 17 000 for aussie... nye retnings linjer.... tror ikke jeg kommer til å ta mer enn hvertfall 10...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...