Gå til innhold
Hundesonen.no

Vanskelig å lære hunder dette?


Hønefar

Recommended Posts

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Amy kan det:D:P

var ikke så vansklig og lære det...men tror hun hadde marka hvis jeg hadde lurt henne sånn som han mannen gjorde :)

Vær ikke så sikker på det :) Hunden har plassert øynene så langt ut på sidene at det blir en blindsone midt mellom. Men man skulle jo tro at de kjenner det da...

Nei, det er ikke så vanskelig å lære hunder. Det er bare å gå i gang å prøve. Folk blir altid så imponert av sånne triks :P

Skrevet

Min hund kan fint ha godis på nesa, men utfordringen hans er alltid hvordan få den fra nesa til munn... :)

Stort sett ender det med at han bruker labben og skyver den ned, og plukker fra gulvet.. Ikke like imponerende da.. :rolleyes:

Skrevet

Søt liten snutt, det der! Fibi kan ha en godbit på hver forlabb og vente på værsågod. Har prøvd å legge på nesa, men hun klarer ikke å holde kontakten (og dermed bryter hun) uten at nesa går til værs og godbiten triller av. (Måtte prøve nå for å se hvorfor vi ga opp.) Nei, denne utfordringen må vi jo ta. :) Vi er jo ellers veldig glad i doggie zen - øvelser av alle slag! :)

Skrevet

Vesla kan det ikke, men Lisa kunne det før hun fikk hukommelsestap som følge av hjerneslag.

Bestemoren min hadde en hund en gang som hun hadde lært dette. En gang klarte hun å glemme å si værsågod til hunden og gikk for å vaske klær. Da hun kom tilbake etter en 20 minutters tid satt hunden der fortsatt med godbiten på snuten.

Skrevet

En gang klarte hun å glemme å si værsågod til hunden og gikk for å vaske klær. Da hun kom tilbake etter en 20 minutters tid satt hunden der fortsatt med godbiten på snuten.

:):) bra gjort!

Emma og Yaris kan å det trikset :P

Skrevet

Tinka kan ha godbiter på labbene uten å spise dem før hun får lov. Snuten blir for vanskelig.

Men hun kan ha godbit på ryggen og lukte dem uten å skjønne hvor den er. Sier vi "søk" til henne da, står hun og vrir nakken i alle mulige retninger før godbiten detter ned og hun eter den.

Skrevet

vovsen min kan også det der, og det var ikke vanskelig å lære inn:-) lurer på om hunden min hadde blitt lurt på samme måte, det regner jeg vel egentlig med, for hunden kan vel ikke se om man legger noe der eller ikke, så så lenge den tror det er en godbit der, er vel det nok til å lure den... søt film da:-)

Hvordan lærer man hunden det? Har så lyst til det, men aner ikke hvordan :unsure::D

helt sikker mange måter å lære hunden det på, men jeg gjorde det temmelig enkelt, tok bare godbiten på snuten hennes, hvis hun prøvde å ta den, sa jeg nei og tok godbiten til meg, når jeg hadde fått lagt den på ,sa jeg bli og lot den ligge på litt, når hu så på meg, uten å prøve å ta godbiten sa jeg versegod og hun tok da godbiten, etter bare ett par ganger var det nok å legge den på og si bli, da skjønte hu at hu ikke skulle ta den før hun fikk ett versegod.. men måtte ta det noen ganger før hu fikk til å snappe den da, for på førsten bøyde hu bare hode ned for at den skulle dette på bakken og spiste den derifra, men hun fant ut på egenhånd etter noen gjentagelser at hun like så godt kunne snappe den i lufta..

Skrevet

Et lite tips om hunden er et matvrak, er å begynne med en plastikkbit eller noe til hunden er blitt vant med å ha noe på snuten :D

Jeg har lært Albin dette, men han har fremdeles problemer med å skjønne hvordan han skal få tak i godbiten. Det ender som regel med at han skakker litt på hodet sånn at godbiten faller i gulvet.

Skrevet

Lokeliten har for smal snute til at det der går bra..godisen detter av <_< Det vi derimot har lært er å vente med å ta godis som er inn under leppa eller på labbene. Ikke like morsomt å se på, men eksellent Nei trening :D

Skrevet

Mico bare bøyer hode ned så den faller på bakken.. så spiser han den.. <_<

Tini vel... da må jeg finne en liten gobit for hun har ikke den lengste nesa i hunde verden.. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...