Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken rase skal du ikke ha?


Wheaten terrier

Recommended Posts

  • Svar 138
  • Created
  • Siste svar

En rase med masse jakt innstinkt er nok det som står lavest for meg... rett og slett fordi jeg ALDRI kommer til å jakte, og det kommer ikke kjæresten min til å gjøre heller :D

Så en gordon setter, elg hund o.l er nok utelukket or meg... selv om de er utrolig flotte :D

Det er faktisk ingen hunder jeg ikke ville hatt på grunn av utsene!

Finner alltid noe søtt, flott, nydelig i alle raser jeg :D (det var diplomatisk sagt det :D )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Schæfer... ikke for at den er stygg eller noe, men har ikke så god erfaring med de. Selvfølgellig fins det vakkre, flinke og kjempesnille Schæfre også, Jeg kjenner faktisk et par av den typen også, men grunnet tidligere erfaringer så er ikke det hunden for meg. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Chi.. syns de er altfor små. kanskje det er litt teit sagt, men føler de små beina skal knekke..

Eller så ville jeg ikke hatt bedlington terrier.

Sikkert noen andre raser også men kommer ikke på noen i farta..

Vicky : Jeg elsker bulldogger.. :D :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

SHAR PEI for f !

ååå neimen de er jo såååå søte, kjenner til en som driver med rasen.

Nei jeg kunne så absolutt ikke tenkt meg nakenhunder uansett hvor de komifra omde er kinesisk eller mexikansk(sorry folkens men her i huset skal hundene ha pels :wink: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skjønner ikke hvorfor så mange ikke vil ha terrier, okei, de er stae, men er for min del storfornøyd med min wheaten :D

Jeg vet egentlig ikke hvilke raser jeg ikke kunne hatt, chihuahua ville jeg nok ikke hatt, men jeg kan ikke garantere, noen liker jeg ikke utsenede på, men vet jo ikke gemyttet deres, siden jeg ikke har møtt dem...

Tror ikke jeg kunne hatt en borzoi eller en mynde som må løpe mye, ikke kan mosjonere fritt uten å jage, og er helt reservert ovenfor fremmede, er mitt inntrykk av noen mynder (ikke alle)

Og pekigeseren står også ganske lavt på min liste ja :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror ikke jeg kunne hatt en borzoi eller en mynde som må løpe mye, ikke kan mosjonere fritt uten å jage, og er helt reservert ovenfor fremmede, er mitt inntrykk av noen mynder (ikke alle)

Hvem har innbilt deg noe så inni gamperæva teit? Hehe... neida.. mange av myndene trenger å løpe, men man kan jo fint holde dem uten at de må jage deg rundt på lekeplassen for å trimmes :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bedlington terrier. Ser ikke skjønneheten i den rasen. Selvfølgelig, hvis jeg hadde blitt kjent med en bedli. terrier, da hadde jeg vel forandret mening...

Off ja.. Enig.. Ville absolutt ALDRI hatt en slik..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Puddel er ikke bra... bare fælt :D Liker overhodet ikke utseendet og føler at de gneldrer etter alt og alle. Vet lite om rasen, så skal ikke være for bombastisk, men én ting er sikkert... Jeg liker dem ikke!

Eirik

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Puddel er ikke bra...  bare fælt :D  Liker overhodet ikke utseendet og føler at de gneldrer etter alt og alle. Vet lite om rasen, så skal ikke være for bombastisk, men én ting er sikkert... Jeg liker dem ikke!

Eirik

Jeg har aldri møtt en gneldrete puddel jeg da!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...