Gå til innhold
Hundesonen.no

My site har blitt Helnorsk!


Basse

Recommended Posts

Hehe, overskriften strider litt mot seg selv, men tenkte at det var lurt å bruke deler av den samme overskriften som sist... Etter å ha sent mail til piczo har de ordnet slik at æøå funker, og hele siden min er gjordt om til å være helnorsk! No more oo, ae eller aa.. Hvis du skulle se noen så må du si ifra!!! Ellers har det sikkert kommet noe nytt siden du var der sist, eller så kan du jo ta deg en tur bare fordi jeg spør deg pent om å gjøre nettopp det! :wink: Ellers er det IKKE lov til å forlate siden uten å ha signert gjesteboken (selv om du har gjort det før)... Vil også minne om at det ikke vil bli noen oppgraderinger på en liten stund, grunnet min tur til Milano (reiser i morra :D) Dere står selvfølgelig fritt til å kommentere siden min her også.. For kommer hit når jeg kommer hjem.... Vel, ta deg en tur da! Og si litt om hva du synes nedenfor er du snill :wink:

Flower GOD sommer alle sammen! Flower

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er litt enig med deg med det Chrash greiene, har kommet lenger enn det siste bildet ditt, men det er liksom så "vanskelig" at du ikke lyster på å fortsette... (Spesielt når jeg greide å gå gjennom en dør å måtte ta nesten alle level omigjen fordi jeg ikke kunne gå tilbake samme vei).. Men jeg er ikke en person som gir meg lett, og har mine "perioder" som jeg spiller det... Har ikke spillt på en stund nå.. Ser du tok med dogslife, har litt lyst til å kjøpe det, me så så jeg at aldersgrensen var så lav, og tenkte det kanskje var litt barnslig... Men vil du ambefale meg å prøve det? Du sa jo at du var litt "kresen" på spill, så da er det vel ikke så værst siden du annmelte det? :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ÅJA dogs life er kjempemorsomt!! du burde skaffe deg det! Veldig bra for hundeelskere. Aldersgrenser er bare for å fortelle om det er vold eller ikke og om det kan spilles av barn, ikke at det må spilles av barn hehe. Slik som silent hill, det er jo 18 år, for det er mye vold, og grøss og kan skremme vettet av mindre barn. *Yeah* :wink: Nei skaff deg Dogs life du! Da får du mange timer god og morsom underholdning!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...