MonicaT Skrevet 26. September 2006 Rapporter Skrevet 26. September 2006 Hei ! Hvordan går man frem for å få kennel navn ? Noen som har linken til den siden hvor man kan se hvilke navn som er opptatt ?
Toya Skrevet 26. September 2006 Rapporter Skrevet 26. September 2006 Hei ! Hvordan går man frem for å få kennel navn ? Noen som har linken til den siden hvor man kan se hvilke navn som er opptatt ? www.fci.be ( mener jeg at det er ) der det står liste over alt som er registrert i FCI. Du sender en mail og ber om å få tilsendt giro til kennelnavn skriver ut søknadsskjemaet fra sidene til NKK, fyller ut skjemaet Sender inn kvitering på at du har betalt den giroen sammen med søknadden. Håper det gav deg litt hjelp
Caroline Skrevet 26. September 2006 Rapporter Skrevet 26. September 2006 www.fci.be ( mener jeg at det er ) der det står liste over alt som er registrert i FCI. Du sender en mail og ber om å få tilsendt giro til kennelnavn skriver ut søknadsskjemaet fra sidene til NKK, fyller ut skjemaet Sender inn kvitering på at du har betalt den giroen sammen med søknadden. Håper det gav deg litt hjelp Mail til hvem? Må somle meg til det her nå altså... Det går ikke an å ta alt over nett?
kinems Skrevet 26. September 2006 Rapporter Skrevet 26. September 2006 Mail til hvem? Må somle meg til det her nå altså... Det går ikke an å ta alt over nett? http://www.nkk.no/cmnkk/public/openIndex/v...D=1086684499095 Der finner du søknadskjema. Kontonummer står også der, så du trenger ikke be om giro. Skriv ut skjema og send inn til NKK. Tror nok det må gjøres manuelt. Du finner også link til FCI godkjente kennel-navn..
Yodel Skrevet 26. September 2006 Rapporter Skrevet 26. September 2006 Det må nok gjøres manuelt ja. (De krever original underskrift) Skriv ut skjemaet, fyll in info og send inn:) Når det gjelder valg av kennelnavn synes jeg det er fint med et navn som er av betydning for rasen. Enten fra språket i rasens hjemland, eller noe fra området den kommer fra. Mitt kennelnavn: "kingwanas" er f.eks det swahilske navnet på Congo, som er det stedet man regner som Basenjiens opprinnelses- land.
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar