Gå til innhold
Hundesonen.no

Denta stix/Rask


Recommended Posts

Jobber eller driver du dyrebutikk eller? :wink:

JA Calina jobber i dyrebutikk (og jeg vet hvor :wink: )

Calina virker virkelig de greeniesene så godt??? har aldri prøvd de for jeg synes de er så dyre. :?

har kjøpt en sånn boks med Plaque Off i dag tenkte jeg skulle prøve den på Aiwa og se om den har noe effekt, og hvis den har det så skal vi begynne å bruke det(synes jekslene til Aiwa har blitt litt lysegule i det siste, enda de får masse rart når det gjeldet tyggebein og slikt) men vi får no se det om det virker først. :wink:

Hvis dere har sånt ibutikken deres hva er prisen på det da?? der jeg har kjøpt det er prisen 139,-men slår du av 20% så får du min pris :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja vi hadde visdt kjøpt et sånn bein i XL. for hunder over 45 kg. hihi. de kosta over 50 kr. Da så. :) Får prøve å få tak i L neste gang. Ang. bit som sitter fast i rompa, så høres det ikke så koselig ut for hunden nei.. Men mi bikkje er såpass sor baki der at det meste kommer vel ut. :D Uff nå tuller jeg..hihi

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor jobber Calina?  

For da kan vi bare henge rundt i området og vente på en som ligner på Vin Diesel, og så sier vi at om han ikke dater henne, så sender vi Mona etter han om et halvt år.  :)

:P:P:P:P *ser det for meg* sinnykt bra!! hihihih 8) 8) :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke for å være gledesdreper...  :wink:   :)  men kineseren min måtte på akutt dyrlegevakt og få 3 klystèr etter at deler av greenies (det var riktig størrelse på greenies ift. størrelsen på hunden) hadde satt seg fast og blokkert tykktarmen, så fordøyelsen stoppet opp og han fikk plutselig store smerter og ble nesten hysterisk. Og da var det hast sa de. (og han er vant med å spise oksehudben, store og små, uten problem). Hørte en annen som måtte få operert hunden (kineser) etter at deler av greeniesen satte seg fast i tynntarmen på hunden, og det holdt på å gå helt galt. Så lurt å følge godt med når de får det ihvertfall.. og etterpå. Jeg holder meg til oksehudbein etter den episoden jeg..  :P  

Trooor det grønne fargestoffet i Greenies er klorofyll (?) Isåfall er det sundt..  :P

Dette kan fint skje med tyggeben og leker også. At det var en evt Greenie, tror jeg var helt tilfeldig.

Greenies er det eneste tyggebenet som er dokumentert effekt på - fjerner tannsten med 87%, og gir bedre ånde.

Det finnes og som et slags strøpulver til de minste hundene og kattene, som og er supert! selfølgelig samme effekt som tyggebenet, sa det er ensymene i munnhulen som reagerer på selve greenies`en uansett om den er som tyggeben eller pulver.

Trygt, godt og smart!! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Calina med Speedy på slep??

nei det tviler jeg på men med Odin på slep så skal jeg heller tro det.

Calina jobber i dyrebutikk i fyllingsdalen. :wink:

Mona med speedy på slep... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...