Gå til innhold
Hundesonen.no

Moss slutten av juli


Mirai

Recommended Posts

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar

Jeg TROR det er 30-31? Men jeg er ikke helt sikker! Kristina prøvde å true meg til å melde på Mona :D blir nok ikke noe av det, jeg har liten tid til å ringtrene for tida. Noe som aldri har blitt gjort :D hehe.. så får ta det en annen gang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe.. Beinet hennes ser fortsatt hemma ut, hun setter det så merkelig ned og bøyer på en måte låret innover når hun går. Så jeg skal se om det kanskje blir mer muskler og stabilitet i beinet og bakparten hennes etter hvert, hun får sånn Joint Aid i maten nå som skal hjelpe på ledd og sånn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Cavelier&Collie:

Ja, det stemmer :D Det er synd med de store rasene, de lever ikke så lenge! Men det drar snittet veldig ned at mange av dem før unge. Det er fortsatt vanlig at de lever 7-8 år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Mico&Linn skrev:
TINI OG JEG hadde tenkt oss dit...

Tante og onkel skal prøve å stille ut Stor puddel valpen sin...

Så tenke jeg skulle ta meg en tur ja...Titte... se litt innom Boston terriere også..

Det er i hvert fall en Boston terrier på handler-treninga ved Moss, så det skulle ikke forundre meg :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spørs om jeg tar med meg Mona.

Noen som vet hvordan det funker med hund på ferjene? Hun har blitt veldig flink til å kjøre bil, men det er vel ikke lov å sitte i bilen under overfarten. Dessuten, FUCK, jeg må bære henne opp trappene der inne :?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  IW skrev:
Spørs om jeg tar med meg Mona.  

Noen som vet hvordan det funker med hund på ferjene? Hun har blitt veldig flink til å kjøre bil, men det er vel ikke lov å sitte i bilen under overfarten. Dessuten, ****, jeg må bære henne opp trappene der inne  :?

Det pleier å være lov å sitte i bilen ja. Ellers kan du ha henne på dekk, hvis det ikke er for mye folk der. Altså hvis hun ikke er til sjenanse for andre. Kan hun ikke gå opp trappa da? Herlighet, vet du ikke at hunden har fått fire ben for å gå på? Skjønner ikke de som skal drive å bære hundene sine hele tiden altså, kunne heller hatt et kosedyr. :cry: hehe.. Neida, men du kan nok ha henne i bilen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm... jeg trodde ikke det var lov? Har noe med sikkerthet å gjøre.

Jo, helst vil jeg jo bære hunden min hele tiden, kan da ikke skjønne hvorfor den har bein!

Nei, for å være litt seriøs, hun skal helst ikke gå så mye i trapper, og trappa på Bastøferja er laaang og veldig bratt. Hun KLARER fint å gå i trapper, det er ikke det, men jeg vil ha minst mulig slitasje på beina hennes. Hvertfall nedover trappa igjen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  IW skrev:
Hmm... jeg trodde ikke det var lov? Har noe med sikkerthet å gjøre.

Jo, helst vil jeg jo bære hunden min hele tiden, kan da ikke skjønne hvorfor den har bein!

Nei, for å være litt seriøs, hun skal helst ikke gå så mye i trapper, og trappa på Bastøferja er laaang og veldig bratt. Hun KLARER fint å gå i trapper, det er ikke det, men jeg vil ha minst mulig slitasje på beina hennes. Hvertfall nedover trappa igjen!

Hehe, skjønner det da :cry::P Jeg satt i alle fall i bilen sist jeg kjørte ferje.. Du må nesten sjekke med ferja, siden de sikkert har forskjellige regler. Hvis ikke får du litt gratis styrketrening da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...