Gå til innhold
Hundesonen.no

advarsel


athene

Recommended Posts

Solgte den ene kattungen til heartbeat på betalings avtale i februar.. avtalen var at de skulle betale 1000,- i mnd på han og han skulle være ferdig betalt nå til 1juli..  

Etter mye mas de første månedene så betalte de 2000 kr. men de 4 siste mnd nå så har de ikke betalt, kun kommet med rare unskyldninger for ditt og datt om jeg har vært så heldig og få tak i dem..  

Har måttet bruke forsjellige nr når jeg ringer henne, ellers så tar hun ikke telefonen.  

Så i går syntes jeg nok var nok og dro oppover til angitte adresse på henne i hov..  

Kommer dit, og ingen svarer.  

Så jeg går og prater med naboen, og der fikk jeg jaggu vite litt av hvert.  

For det første så hadde de flytta derfra i agust i fjor.  

Naboene ville da ikke ha dem der mer pga oppførsel og trygghet i nærmiljøet.  

I fjor sommer hadde de bland anna opp til flere ganger stengt hundene sine inne i kjelleren i over 12 timer av gangen, helt alene...  

Rundt på tomta der hadde det vist sett helt jæ..ig ut.  

Heldigvis viste naboen hvor den nye adressen var så hun forklarte meg veien dit.  

Og samtidig advarte meg om at jeg ikke måtte finne på og banke på døra der alene, at jeg burde ha med meg en og helst ha telefonen klar til og ringe politiet.  

Hundene de har er vist amstaffer og rotweilere, som de har brukt tilog sende på folk før.  

Så jeg måtte heller ikke finne på og bli med dem inn i leiligheten..  

De skylder penger over alt, så det kom ikke som noe sjokk på naboen da jeg sa dette..  

Jeg og typen durte da til adressen vi fikk av nabo, og der var de jaggu.  

Men de ville ikke slippe oss inn, eller snakke med oss i det hele tatt.  

Kun en som svarte usammenhengende og rart, hvem der. hvem der, opp til flere ganger.  

Og at han sto i dusjen med sønnen sin og ikke kunne komme ut nå.  

Da vi ba om og få prate med Linda så fikk vi beskjed om at de dreiv og flytta og at hu allerede hadde tatt med seg katta på fly til tromsø og at hun ikke var der.  

Men det som ikke helt stemmer er at når vi banka på første gangen så sa han til noen, Det banker på, tar du det.  

Sønnen kan han ikke ha prata til, for han sto jo i dusjen med han, dessuten så er han bare 4år.  

Og når vi gikk til bilen igjen så var det noen som hadde tatt inn en rotweiler på verandaen og lukket igjen døra der..  

Men vi ga oss ikke og satt lenge og venta i gangen der, til det kom noen andre som kom og banka på der.  

Det var noen som kjente dem og skulle levere no filmer, med for det så svarte han rart og ville ikke lukke opp..  

Prøvde og ringe linda i hele går, men hun la på hele tiden, eller tok ikke telefonen..  

Noen av nr hennes er også sperra nå og ikke i bruk..  

Hu virka veldig hyggelig og ordentlig når jeg møtte hu, men skinnet kan jaggu bedra..  

Så om noen får forespørsel fra ei dame i tromsø ang betalings avtale, send med en pm så kan du få navnet hennes og beskrivelse av hvordan henne så ut.  

Samme gjeller også om det kommer fra hov i land.  

Hun kommer aldri til og få råd til og kjøpe en katt i kontant, for verken hun eller mann jobber i føle naboen jeg prata med.  

Jeg har nå desverre ikke annet valg en og anmelde henne, hun har fått frist fram til kl 12 idag til og kontakte meg, ellers så blir det en anmeldelse fra min side..  

Jeg har alt på det reine, og har kontrakter og alt på kjøpet.  

For alt jeg veit så kan jo kattungen være solgt videre til noen andre og derfor de ikke vil snakke med meg..  

Så om noen der ute veit om noen som har kjøpt en Brun tigra hann katt, men hvit krage, hvit mage, hvite "birma sokker" på fram labba, hvitt opp til hasa på bak beina og en oppdelt tynn hvit stripe i ansiktet.  

Eller om dere har sett denne på utstilling, hørt om den eller noe.  

Så vær så snill og ta kontakt med meg.  

Han heter (N) Eldon's Escape  

Han er født 15.11.04 så han er nå ca 7mnd gammel.  

Jeg aner ikke hvordan han har det eller noe..  

Om han er solgt til noen kommer jeg ikke til og kreve han tilbake så framt han har det bra der han er.  

Viktigste for meg er og få vite hvordan han har det.  

det skulle jo være et bilde av denne katten også da jeg skal se om jeg får til og legge det til på en annen måte

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...