Gå til innhold
Hundesonen.no

beste kattunge bilde...


swimzy

Recommended Posts

Skrevet

hva med å legge ut deres beste bilder av pusene deres som kattunger?? ser de har det inne på hundesonen, det kan vel vi også ha!! :-) kattunger er jo så herlige å søte!! :D

er det ingen som vil skryte av pusene sine``???????

Skrevet

Samme problemet her, få digitale kattunge bilder av en 14 år gammel pus. Men skulle likt å skrytt masse av henne, hun er vanvittig pen. Og som kattunge så hun konstant overraska ut, veldig nusselig :P

Men jeg håper noen andre legger inn bilder, for er ikke mulig å få for mange bilder av små puser.

Skrevet

Klarer ikke bestemme meg for hvem av di tre jeg foretrekker..Hun var 15 uker når jeg fikk henne og når bildene ble tatt :P

20060723_0117.jpg

20060723_0121.jpg

20060723_0122.jpg

Skrevet

Jeg hadde ikke digitalkamera da pusene her var små (ikke alle jeg har hatt fra di var små heller), skal legge ut når vi får oss scanner! Har noen mobilbilder av yngstemann, det er det eneste jeg har å vise frem... Her er Mao 3uker :P

Kaller ham for pusungen jeg, men besøkende ser litt rart på meg da jeg sier det til ham for nå er han jo en stor kraftig hannkatt :P

Skrevet

åhh så skjønn!! :P

jeg går også rundt å kaller gutta for kattungne enda...men de er jo store nå da..hehe... skal legge inn bilder snart jeg også!!

Skrevet

her er bilder av mine når de var små:

Her er Carmen:

carmen194po3.jpg

Her er Frøya:

frya213fr5.jpg

her er diesel:

divsommerbilder161sh6.jpg

Her er snoopy..syntes dette er så fint av han:

divkattebilder204zb9.jpg

og her er jo veslepus:

veslepus66yg7.jpg

skjønnningene mine! :)

Skrevet

http://www.flickr.com/photos/fmj200x/20203...57594217496083/

Min søster`s pus Turboneger, også kalt Turbo, neger, lisjepusen, svartingen, svarten og Pus :(

Mayhem har jeg bare på papirbilder, men han var den herligste lille dott!

Alltid med halen rett til værs, hoppende av sted.... ;)

Nå er han svær, lodden, og lat.... ;)

Jaggu fant jeg et dårlig gammelt et av han og... ;)

http://i63.photobucket.com/albums/h134/bergemarion/Pusen.jpg

Søøøte pusen :)

Skrevet

jeg bare må legge ut noen nye bilder av rampus!

Han er så herlig nå som ørene begynner å bli mye større i forhånd til hodet..... :)

Er 12 uker på bildene:

dsc02530zt1.jpg

prøver du yppe på meg...pass deg..jeg blir morsk i trynet:

dsc02636wm7.jpg

dsc02819xz2.jpg

dsc02972or0.jpg

dsc03140ld3.jpg

dsc03192pn9.jpg

dsc02631pv1.jpg

Skrevet

Så mange søte småpuser!

Her er de kattunge-bildene av Mildur jeg synes er finest :huh:

6 uker:

http://i3.photobucket.com/albums/y84/miack...kattepus006.jpg

(egentlig ikke superbra, men beste 6-ukersbilde... tatt der hun bodde sine første måneder)

8 uker:

http://i3.photobucket.com/albums/y84/miack...mildur8uker.jpg

http://i3.photobucket.com/albums/y84/miack...Mildur8uker.jpg

http://i3.photobucket.com/albums/y84/miack...ldur8uker-1.jpg

Et sted mellom 3-6 måneder:

http://i3.photobucket.com/albums/y84/miack...er/ytititit.jpg

http://i3.photobucket.com/albums/y84/miack...rogdiverse1.jpg

http://i3.photobucket.com/albums/y84/miack...lder2005066.jpg

Dette bildet synes jeg er så nydelig, det er av Pusi som døde i mars 2005 og den ene hunden vår:

http://i3.photobucket.com/albums/y84/miack...ssenogpusi1.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...