Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei!


Karris

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte bare jeg skulle presentere meg selv som ny bruker her jeg! Hei på dere! Tror det blir kjempekult å være her og så håper jeg at jeg både kan lære mer selv og lære bort, om hunder.

Skrevet

Emh... Jeg skal begynne på ringtrening til høsten. Skal begynne å stille ut etter det. Er egentlig veldig lenge siden jeg begynte å tenke på dette med utstilling, og så startet ei jente jeg ble kjent med å hjelpe meg å trene. Dessverre døde hun ganske raskt etter at jeg hadde blitt kjent med henne. :lol: Derfor har det gått en lang stund hvor jeg har lagt det på is, men nå, etter sommerferien, er jeg klar til å begynne å trene igjen!

Skrevet

Bra du har kommet deg gjennom den tøffe perioden, føler med deg, så fælt det må ha vært å miste en som er så nær! :lol: Men hun hadde sikkert også ønsket at du skulle komme deg opp og videre etterhvert :D

Skrevet

Var en stund jeg ikke hadde lyst til begynne med ustilling når det gikk sånn. Men jeg fant ut, sånn som du sa, at hun hadde villet at jeg skulle gjøre noe sammen med hunden min. Og ustilling virker jo veldig gøy, så da blir det nok om en stund klart for at jeg skal få vise frem skjønnheten min... :lol:

Skrevet

Jo, det var Annette jo. Å... Annette var verdens nydeligste person! Ble så glad i henne!

Hehe... Synes at Yrja er nuudelig selv også, det var din også da! Og dere andres selvfølgelig. Bare masse søte hunder dere har jo! :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...