Gå til innhold
Hundesonen.no

lydighet!!


Kine Helen

Recommended Posts

Skrevet

jeg har lyst å begynne å trene lydighet med mine små..men har overhodet ikke peiling.. kan ikke dere som driver med det gi meg en inførende forklaring om hva man må kunne og event hvordan dere har lært deres hunder deT?

Skrevet

Ikke at jeg kan så mye men.. Det er viktig at du er konsekvent! At du bestemmer deg på forhånd hva du vil, rammer og regler.

Og selvfølgelig om du skal bruke klikker, trene Nordenstam eller hva du velger.

Sitt kan du jo lære inn selv? Hvis du feks tar en godbit i hånda, la hunden se at du har den og før den over hodet på hunden mens den står. (Ikke ha godbiten så høyt at hunden tror den skal hoppe) Da "tipper" hunden ned på rumpa for å følge godbiten, og du roser selvfølgelig maaasse og gir den godbiten. Legg på kommando etter hvert.

Hva med dressurkurs? :lol: Eller kjøpe en bok?

Guest Vicky
Skrevet

anbefaler kurs :lol: da treffer du andre trenings entusiaster, også lærer du enormt mye :D Syns det er kjempe tøft å gå lp med chi ;) Har en bekjent som trener lp i klasse tre med en chi tispe ;)

Skrevet

han kan sitte og dekk og slikt da. hehe,, har gått grunnleggende lydighet og gode manerer kurs men det var så vått og kaldt så han satt bare og skalv:(men men.. vi får se.. hva er de forskjellige øvelsene da?

Skrevet

Kjempemoro:-D Jeg trente en chi og en italiener en gang til klasse 1. Hehe, det ble en god del skjelving, men det gikk til slutt... chi'en lærte forresten mye fortere enn italieneren (kanskje fordi jeg trente chi'en 1 år seinere, men...)

Skrevet
hadde vært råtøft :lol: CHi og lydighet er et must!! :D

hehe. ja:) speedy har en tendens til å lukke ørne av og til da og er i alderen der alt er mer spennende enn ekle kommandoer fra mamma.. spess lukter og damer og slikt da. .Jammi.. tenkte jeg skulle se om valpen ville trene litt i morgen.. på 12 ukers dagen

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...