Gå til innhold
Hundesonen.no

Nytt treff i Drammen?


BareLinn

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tenkte kanskje noen ville prøve å treffes på nytt?

Denne gangen møtes vi på parkeringen til Fjordparken, ved Rundkjøringen ved Osram der.

På asfalten der.

Tenkte kanskje på nå på Søndag?

Søndag 03/09. Kl: 14.00.

Di som kan kommer, og di som ikke kan...di kan ikke :P

Håper noen vil komme :P

Kan evt trene litt, leike, og la di bade, om været blir bra :P

Luna bader uansett vær :P

Skrevet

Hvorfor må vi være i fjordparken egentlig :P ??

Hehe... :P veit ikke om så veeldig mange andre steder her jeg :P

Nyinnfløtta jeg serru :P

Og trives veldig godt i Fjordparken.. :P

Skrevet

Vi kan godt være med.. men må vi møtes så langt ned? Da blir han fyren her utslitt før vi kommer oss ned dit..

Neida :P

Hva med den derre "rundingen" på andre siden ved holmen?

På andre siden av veen ved Holmen Kai?

Der er det jo allright :P

Skrevet

Kan vi ikke møtes ved glass da?:P

Det vet jeg i det minste hvor er hen nå :P

Hehe..

Vet hvor torget er også..men Luna liker ikke barn..

Så tøv ikke det tror jeg...Spørs hvor på torget da..

Ganske stort der? :P

Skrevet

Vi er med! :P Stemmer egentlig også for torget. Men kan vi ikke bare møte Linn og Luna ved glass da hvis dere ikke vil komme opp på torget?

Skrevet

Jeg kan søndag. Når som helst etter kl 15. :)

Stilig :D

Jo flere vi blir, jo artigere er det ;)

Blir koselig å hilse på folk ;)

Da møtes vi ved GLASS, klokka 16.00, imorgen da ;)

Skrevet

Flott! :) Gleder meg!

Snakkes

Jeg også :D

Åssen hunder har du? ;)

Jeg har nemlig ei voksen blandingstispe..

Hun er kjempesnill assa ;)

Skrevet

Kanskje vi kommer å :D Møtes på glass?

Hadde vært hyggelig det da :)

Deg har jeg ihvertfall sagt HEI til :P hehe..

Og Heidi,dah...

Kommer vel hu også..

Jepp, vedsiden av Glass klokka 16.00 ;)

Håper du kommer ;)

Tar du med begge hundene dine? ;)

Skrevet

Hadde vært hyggelig det da :)

Deg har jeg ihvertfall sagt HEI til :P hehe..

Og Heidi,dah...

Kommer vel hu også..

Jepp, vedsiden av Glass klokka 16.00 :D

Håper du kommer ;)

Tar du med begge hundene dine? ;)

okidoki :P

Simba reagerer på litt av hvert.. så om det er kjempe fint vær i morgen blir det vel en del folk som går over brua, og det takler ikke alltid simba like bra.. Så vi får se.. :P

Hvis vi skulle møtes et annet sted så kunne jeg hatt med Simba å .. Men jeg skal se det ann..

Sees kanskje i morgen..

Marianne, rikke og rita?? Kom dere å ;) hehe.. :P

Skrevet

Vi kommer Linn :D Blir hyggelig!

Da skal vi møtes kl. 16 på utenfor glass var det så?

Jepp :)

Ved GLASS ;)

Vi er der ca 5 på 4..

Og deg har jeg jo sett så da kommer jeg bort jeg..hehe..

Øyvind blir antakeligvis med også ;)

Kommer du med bare Elwira?eller den der Prince også? ;)

Elwira er så nydelig :P

Vi gleder oss :P

Kommer uansett vi..

Har paraply :P

Skrevet

Når man ser på været idag så er det ikke særlig pent.. ;)

Men vi treffes forde eller? :)

Kan jo hende det letter litt utover dagen...

Men vi kommer gjerne forde vi asså..

HVEM kommer TROSS været?? :D

Skrevet

Må uansett ut å få ut litt energi av ulldotten, så vi kommer vi :)

Sånn jeg tenkte også..

Og iogmed at Luna har et høyt aktivitetsniva, så kommer nok vi også gitt B)

På med solbrillene og bikinien i detta været ;) hehe..

Men desverre har ikke vi langline til Luna, og jeg vet ikke hvordan det er å ha hundene løse der?

Eller om det er noe sted vi kan gå til,så di kan få løpe fritt :D

Skrevet

Vi kommer nok uansett vær, må nok få ut litt energi av elwira også. Jeg tror ikke jeg slipper Elwira, ihvertfal ikke hvis det er fugler der :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...