Gå til innhold
Hundesonen.no

Nytt treff i Drammen?


BareLinn

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tenkte kanskje noen ville prøve å treffes på nytt?

Denne gangen møtes vi på parkeringen til Fjordparken, ved Rundkjøringen ved Osram der.

På asfalten der.

Tenkte kanskje på nå på Søndag?

Søndag 03/09. Kl: 14.00.

Di som kan kommer, og di som ikke kan...di kan ikke :P

Håper noen vil komme :P

Kan evt trene litt, leike, og la di bade, om været blir bra :P

Luna bader uansett vær :P

Skrevet

Hvorfor må vi være i fjordparken egentlig :P ??

Hehe... :P veit ikke om så veeldig mange andre steder her jeg :P

Nyinnfløtta jeg serru :P

Og trives veldig godt i Fjordparken.. :P

Skrevet

Vi kan godt være med.. men må vi møtes så langt ned? Da blir han fyren her utslitt før vi kommer oss ned dit..

Neida :P

Hva med den derre "rundingen" på andre siden ved holmen?

På andre siden av veen ved Holmen Kai?

Der er det jo allright :P

Skrevet

Kan vi ikke møtes ved glass da?:P

Det vet jeg i det minste hvor er hen nå :P

Hehe..

Vet hvor torget er også..men Luna liker ikke barn..

Så tøv ikke det tror jeg...Spørs hvor på torget da..

Ganske stort der? :P

Skrevet

Vi er med! :P Stemmer egentlig også for torget. Men kan vi ikke bare møte Linn og Luna ved glass da hvis dere ikke vil komme opp på torget?

Skrevet

Jeg kan søndag. Når som helst etter kl 15. :)

Stilig :D

Jo flere vi blir, jo artigere er det ;)

Blir koselig å hilse på folk ;)

Da møtes vi ved GLASS, klokka 16.00, imorgen da ;)

Skrevet

Flott! :) Gleder meg!

Snakkes

Jeg også :D

Åssen hunder har du? ;)

Jeg har nemlig ei voksen blandingstispe..

Hun er kjempesnill assa ;)

Skrevet

Kanskje vi kommer å :D Møtes på glass?

Hadde vært hyggelig det da :)

Deg har jeg ihvertfall sagt HEI til :P hehe..

Og Heidi,dah...

Kommer vel hu også..

Jepp, vedsiden av Glass klokka 16.00 ;)

Håper du kommer ;)

Tar du med begge hundene dine? ;)

Skrevet

Hadde vært hyggelig det da :)

Deg har jeg ihvertfall sagt HEI til :P hehe..

Og Heidi,dah...

Kommer vel hu også..

Jepp, vedsiden av Glass klokka 16.00 :D

Håper du kommer ;)

Tar du med begge hundene dine? ;)

okidoki :P

Simba reagerer på litt av hvert.. så om det er kjempe fint vær i morgen blir det vel en del folk som går over brua, og det takler ikke alltid simba like bra.. Så vi får se.. :P

Hvis vi skulle møtes et annet sted så kunne jeg hatt med Simba å .. Men jeg skal se det ann..

Sees kanskje i morgen..

Marianne, rikke og rita?? Kom dere å ;) hehe.. :P

Skrevet

Vi kommer Linn :D Blir hyggelig!

Da skal vi møtes kl. 16 på utenfor glass var det så?

Jepp :)

Ved GLASS ;)

Vi er der ca 5 på 4..

Og deg har jeg jo sett så da kommer jeg bort jeg..hehe..

Øyvind blir antakeligvis med også ;)

Kommer du med bare Elwira?eller den der Prince også? ;)

Elwira er så nydelig :P

Vi gleder oss :P

Kommer uansett vi..

Har paraply :P

Skrevet

Når man ser på været idag så er det ikke særlig pent.. ;)

Men vi treffes forde eller? :)

Kan jo hende det letter litt utover dagen...

Men vi kommer gjerne forde vi asså..

HVEM kommer TROSS været?? :D

Skrevet

Må uansett ut å få ut litt energi av ulldotten, så vi kommer vi :)

Sånn jeg tenkte også..

Og iogmed at Luna har et høyt aktivitetsniva, så kommer nok vi også gitt B)

På med solbrillene og bikinien i detta været ;) hehe..

Men desverre har ikke vi langline til Luna, og jeg vet ikke hvordan det er å ha hundene løse der?

Eller om det er noe sted vi kan gå til,så di kan få løpe fritt :D

Skrevet

Vi kommer nok uansett vær, må nok få ut litt energi av elwira også. Jeg tror ikke jeg slipper Elwira, ihvertfal ikke hvis det er fugler der :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...