Gå til innhold
Hundesonen.no

Skolestart


Toller

Recommended Posts

Skrevet

Hei dere!

Da er det skolestart da. Liker det ikke! :)

Jeg har begynt i 1. klasse nå. Drittlei av å bytte skoler! Dette blir 5. gang jeg kommer til helt ny skole hvor jeg ikke kjenner NOEN. Fikk også skikkelig dårlig første intrykk av skolen! I det hele tatt... en dårlig dag!

Hva med dere?

Skrevet

Jeg begynner i morgen :)

Har flyttet 1 time hjemmenfra for at hundene skal ha det bedre mens jeg er på skolen. Bor 4 km fra vei, langt oppi skogen... og skal gå på en kristen internatskole (skal ikke bo på internatet) :rolleyes: Ja, dette kan bli et spennede år ;)

Skrevet

Jeg begynner på Noroff i Stavanger på webdesign neste tirsdag... Jeg har faktisk store forventninger til skolen og miljøet :) Fikk veldig bra inntrykk når jeg var på intervju der for noen mnd siden... Må si jeg gleder meg som en liten unge ;)

Skrevet

Jeg begynte i dag på siste året på ungdomsskolen. Gledet meg ikke akkurat til å begynne igjen etter ferien, men samtidig var det egentlig ganske greit å bare komme i gang så jeg kan bli ferdig med det. :) Ganske fornøyd med timeplanen, og jeg fikk den beste norsklæreren på skolen! Har den sære kontaktlæreren min i bare tre fag og det er supert. Ellers går jeg i klasse med en gjeng enormt umodne fjortiser, men jeg skal vel klare å overleve et år til, hehe, neida...

En helt grei start på noe jeg ser for meg at kommer til å bli et intensivt og slitsomt skoleår, før jeg reiser av sted til videregående.

Skrevet

Jeg går på samme skole som i fjor, dog med masse nye elever i klassen, nye fag og ny klassestyrer. Synes ikke der er så ille jeg da. Går forresten Vk1.. :)

Skrevet

Jeg begynte idag, Helt ny skole, og helt ny linje. (Grunnkurs(vg1) IGJEN)

Klassen er helt grei uten om ei :) ho har gått meg på nærvene allerede (etter bare 2 og en halv time)

Fikk også vite at vi skal på overnattingstur til torsdag, og gleder meg ikke for å si det sånn.

Ellers virker skolen grei, ikke så stor skole med mange elever og det passer meg yppelig.

Vi startet med omvisning på skolen og fjøset etter at lærerne hadde presantert seg og vi hadde blitt inndelt i to klasser.

Om 4 uker får vi PC`ene ;)

Skrevet

Begynte på Universitetet i Stavanger for en uke siden, og selv om det er mye lesing og mye å gjøre, så eeelsker jeg det allerede!

Skrevet

Begynte på vk1 allmenn i dag, samme skole som i fjor. Vi beholdt samme klassen, men mistet 4 og fikk 2 nye. Kan se bra ut dette. Var mindre enn en time på skolen i dag, og starter nok ikke skikkelig før på onsdag. I morgen får vi timeplan og nok litt fag informasjon, også skal vi vise rundt 1. klassingene på skolen.

Skrevet

Kjipt å starte på vg1 igjen da! ;)

Jeg har også funnet noen jenter i klassen som nesten får meg til å spy!

Og særlig når jeg begynner det for TREDJE gang ;) haha, må jo bare le da. Men har aldri bestemt meg for hva jeg skal bli :)

Kan jo si at jeg har påbegynt to vk2 (som det het, andre året assa) linjer også, men som jeg fant ut at ikke passa meg.

Skrevet

Og særlig når jeg begynner det for TREDJE gang ;) haha, må jo bare le da. Men har aldri bestemt meg for hva jeg skal bli :)

Kan jo si at jeg har påbegynt to vk2 (som det het, andre året assa) linjer også, men som jeg fant ut at ikke passa meg.

Uff! Da syns jeg du er sterk!

Det er alltid det jeg er så redd for, så har bare tatt almenn jeg da, men valgt feil skole.

Du får ha lykke til denne gangen! Håper dette passer bedre enn de forige ;);)

Skrevet

Uff! Da syns jeg du er sterk!

Det er alltid det jeg er så redd for, så har bare tatt almenn jeg da, men valgt feil skole.

Du får ha lykke til denne gangen! Håper dette passer bedre enn de forige :);)

Takk takk ;) var ikke gøy å dra på skolen etter over ett halvt år med helt FRI. men håper jeg har valgt riktig nå, (ikke det at jeg aner hva jeg skal bli), men får drive med dyr, også håper jeg at jeg kommer inn på linja jeg ønsker til neste år ;)

Skrevet

Jeg begynte på Vg1 på Foss, allmenn linje. Jeg ble litt skuffet. Likte ikke klassen. Håper at det bare er et dårlig førsteinntrykk og at det bedrer seg etter hvert.

Toller: Ser du bor i Oslo, hvilken skole har du begynt på?

Skrevet

Har begynt på vg1 studiespesialisering på Sandvika vgs ;)

Synes det er litt ekkelt, kjenner omtrent INGEN! Vi får ikke vite klasser før i morgen og det synes jeg er litt dumt, at ikke de har klart å lage ferdig klasser. Menmen, skolen er helt ny, så de må vel unskyldes. Har litt dårlig følelse, og jeg må dra 30 minutter i buss hver dag, hver vei, jeg synes det er litt mye jeg...:)

Uansett, håper det går seg til, og blir bedre etter hvert. Lykke til alle sammen! Skal tenke på dere i morgen ;)

Skrevet

Fortsetter på Bachlorgraden min på Høgskolen i Bodø. Men er litt annerledes i år, for vi tar forelesningene sammen med sosionomene, og jobber i grupper på tverrs av klassene. Gleder meg til å komme skikkelig igang, spesielt med jussen. Masse gøye lover og regler B)

Skrevet

Jeg begynnte på torsdag jeg... På Borgund vgs. lokalitet nørve i Ålesund.

Skal gå Vk1 Design og tekstil, klassen virker helt grei den de tar bare inn 12stk hvert år, så jeg tror nok det skal gå bra. Har jo flytta ut nå, heh skal si det var litt styr me busser og sånn de første dagene. Men det kommer seg vell det og. Bare så kjipt at alle i klassen er flinkere enn meg.. :)

Skrevet

Jeg begynner i morgen ;)

Har flyttet 1 time hjemmenfra for at hundene skal ha det bedre mens jeg er på skolen. Bor 4 km fra vei, langt oppi skogen... og skal gå på en kristen internatskole (skal ikke bo på internatet) :rolleyes: Ja, dette kan bli et spennede år :)

Tror jeg vet hvilken skole det er du skal på. Kjenner ei som går der, i 2. ;)

Skrevet

Begynte i VK2 i dag på samme skole jeg har gått de to siste åra. Liker skolen godt, men seff er det alltid folk man skulle ønske ikke var der :) går allmenn forresten

Skrevet

Begynte på allmennfaglig påbygging, samme skolen som 2 år tidligere.

Første skoledag var helt grei den, men det blir nok et tungt år med mye jobbing..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...