Gå til innhold
Hundesonen.no

Russ og farger..


MarieR

Recommended Posts

Jeg blir blå, går allmennfag økonomisk og administrativ linje. Vanlig allmennfag blir rød. Yrkesfag(byggfag, mekanisk) blir vel svart. Helse og sosial tror jeg blir rød. Det er det jeg vet iallefall...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hør nå folkens, dere er jo helt på bærtur:p Alle som fullfører tre år på vgs, og får en grad/tittel (eks. generell studiekom. utdannet agronom o.l) blir røde, eventuelt blå (økonomi og ledelse). De som går to år på¨vgs og som så skal ut i lære, kan velge å bli russ, og blir da svarte. Grønnruss finnes ikke lengre, de er røde de også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når jeg begynte 2 året på frisør så planla vi dette, og når man går bare 2 år så skal man vel EGENTLIG ha svart, men vi alle bestilte rød. Var liksom litt valgfritt for oss.

Når gikk det ut å være grønnruss a? Jeg så da det i fjor om jeg ikke husker feil :)

Jeg planla det at om jeg ble grønnruss skulle jeg ikke kjøpe russedrakt, men dra på felleskjøpet og kjøpe meg den tynne "kjeledressen" ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror det avhenger litt av skolen også, i tillegg til linja... Eller..? :) Alle på min skole (Allmenn, musikk, og idrett med allmenn) blir rødrusser. En annen skole i byen som også har allmenn (med økonomiske, og administrative fag) blir blårusser. Mens en annen, hvor det er musikk, dans og drama, blir rødrusser.

Har ikke helt satt meg inn i det, men vet at jeg da blir rødruss.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grønnruss finnes da vel enda. Det var nå grønnrusser da jeg var russ ifjor, og russeservice f.eks har/hadde endel klær til grønnrusser. Jeg gikk ut på naturforvaltningen, fikk studiekompetanse, og var rødruss. De som gikk ut samme året på allsidig landbruk var samtlige grønnruss. De som gikk hest og skogbruk (2 år) var svartrusser.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En jeg kjenner som gikk salg og service ble rød.

Ble han rødruss etter kun gk og vk1 salg og service? Eller gikk han allmenn påbygging først?

Folka i klassn min ble vertfall blåruss i fjor.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ble han rødruss etter kun gk og vk1 salg og service? Eller gikk han allmenn påbygging først?

Folka i klassn min ble vertfall blåruss i fjor.

Det husker jeg ikke, men jeg tror hun ble rødruss etter grunnkurs og vk1.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hør nå folkens, dere er jo helt på bærtur:p Alle som fullfører tre år på vgs, og får en grad/tittel (eks. generell studiekom. utdannet agronom o.l) blir røde, eventuelt blå (økonomi og ledelse). De som går to år på¨vgs og som så skal ut i lære, kan velge å bli russ, og blir da svarte. Grønnruss finnes ikke lengre, de er røde de også.

ja det er vel dette som er riktig. men en ting som jeg syns er helt idiotisk er at man velger selv hvilken farge man bestiller! så folk som egentlig er svart, kan bli rød eller blå! og motsatt!

og det irriterer meg faktisk! :)

men grønnrussen finnes fortsatt. på landbruksskoler blir man grønnruss! men de fleste der bestiller vel rødt tenker jeg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm Omsorgs faget eller alle fag innen helse blir røde...Grønn russen er de på landbruks skolene mens svart er vel mekaniske eller noe innen der tror jeg...

Grønnruss er ungdomsskole-russ. Var det selv :)

Folkene på helse og sosial hjemme går i svart, de på økonomisk kan velge mellom rød og blå, siden de blåe blir terrorisert på linje med 1. klassinger, ville være blå selv, men endret det i siste øyeblikk til rød, heldigvis :D

TO blå på min vgs da eg var det, av over 100 russ.

Det er noen som er hvitruss også, hvem er det? ;)

Også er det rosa-russen da, ååååh :P

Obs, forresten, landbruksskolen har svartruss... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Obs, forresten, landbruksskolen har svartruss... :)

Ja de har det og. Både grønn, rød og svart ;) . Jeg gikk på landbruksskolen og var rødruss :D . Det har med linjer man velger. Jeg gikk foreksempel naturforvaltning, og på den får man studiekompetansen. Grønnruss er agronomene (allsidig landbruk), og ungdomsskolerussen er da vel oransje :P . Skogbruk og hest var svarte. Noen av agronomene valgte også å kjøpe noe svartrussutstyr siden det var litt begrenset utvalg i grønt.

Nei, er vel forskjellig fra sted til sted, og jeg vet ikke om det finnes noen mal på dette lengre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, grønnruss var det man ble om man gikk på landbruk ikke egentlig ut fra ungdomsskolen. De siste grønnrussene gikk ut i fjor, og russeservice har ikke lengre grønne klær. Det var iallefall det vi i russestyret fikk vite. Man kan i hovedsk bestemme fargen selv, men man ER svart om man går ut etter to år, uten studiekomp. Rødt og blått glir litt mer over i hverandre..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...