Muffins Skrevet 17. August 2006 Rapporter Skrevet 17. August 2006 Har meldt meg på valpekurs, og da er valpen min 11 uker. Er dette for tidlig? Hvor gammel var deres valp? Hva er vanlig?
Terrier Skrevet 17. August 2006 Rapporter Skrevet 17. August 2006 Neida, 11 uker bør gå fint. Når vi arrangerte valpekurs satte vi nedre aldersgrense på 10 uker. Dette fordi vi vil at folk skal ha rukket å bli litt kjent med den nye hunden, og omvendt - at valpen skal rekke å bli kjent med alt det nye i livet dens. Hvis det er et bra valpekurs, skal de uansett tilrettelegge kurset etter alderen på deltakerne (hundene). Lykke til på kurs!
Denise Skrevet 17. August 2006 Rapporter Skrevet 17. August 2006 Jeg har også meldt meg på valpekurs som begynner på tirsdag. Da er Prince akkurat fylt 12 uker, og det har jeg fått beskjed om er greit
Toller Skrevet 20. August 2006 Rapporter Skrevet 20. August 2006 11 uker syns jeg også høres fint ut! Da er jo hunden nesten tre måneder. De valpekursene jeg har sett på har aldersgrense rundt denne alderen, så det går nok fint.
Turnip Skrevet 2. September 2006 Rapporter Skrevet 2. September 2006 Jeg tok med Mike på valpekurs da han var 9 uker, de sa det var greit og jeg trengte mye hjelp med han pga han var en liten tøffing av seg og jeg ville ha råd og hjelp så fort som mulig! han tok ingen skade av det og lærte like fort som de andre og var en verdifull opplevelse! men vi fikk Mike når han var litt over 7 uker gammen, så han var kjent med oss og blitt en trygg liten valp!
Synne N Skrevet 2. September 2006 Rapporter Skrevet 2. September 2006 Jeg synes det kommer mer ann på størrelsen på hunden og personligheten. Dere kommer jo helt sikkert til å sosialisere valpene sammen, og en liten valp kan fort bli usikker hvis det er en haug med større valper som springer rundt å leker. På noen valpekurs så blir små hunder sluppet for seg og stor for seg, men jeg ville vært litt obs slik at hunden din ikke blir skremt
Ida85 Skrevet 2. September 2006 Rapporter Skrevet 2. September 2006 Vi startet på valpekurs på canis denne uka og Ari er 10 uker. Tror ikke det er for tidlig så lenge instruktørene kan ta hensyn til hvor langt hver enkelt valp har kommet i utviklingen.
Denise Skrevet 2. September 2006 Rapporter Skrevet 2. September 2006 Jeg har nå gått 4 ganger på valpekurset med Prince. Det er en gruppe på 6 hunder, og en veldig flink instuktør. Alle individer blir tatt hensyn til, og da spiller det ikke så stor rolle hvor gammel valpen er, hvor mye den kan osv... For alle blir tatt hensyn til, og får oppgaver etter som hvor langt man er kommet. Ingen hunder blir sluppet bort til andre uten tilatelse, så all hilsing på de små og litt usikre valpene er under kontollerte omgivelser! Så har man valgt riktig kurs, så spiller nok ikke alder så veldig stor rolle
swimzy Skrevet 18. September 2006 Rapporter Skrevet 18. September 2006 vi kom oss ikke på valpekurs med Odin før han var5,5 måned gammel, men det gikk flott det også! grunnen var at vi fikk odin på en tid det ikke ble arrangert noen valpekurs og måtte vente til våren igjen. vi var nemlig å hentet verdens beste julegave ifjord den 26.des.06. litt stress ble det jo siden vi hentet han i ula, men gikk bra syntes jeg! og de på kurset var vaktisk alle eldre enn odin...de fleste var 1 og 2 månder eldre..men det var ett utrolig bra kurs med veldig dyktig trener som tok seg til hver å en valp å dens behov! så vi er utrolig fornøyde! vi har nå akkurat begynt på vidregåendes kurs i lydighet med den samme læreren og er veldig spent!:-) for hun kan det hun driver med!! og denne gangne er vi kun 3 personer på kurset og da blir det enda mer oppmerksomhet ang hver eneste hund og det er virkelig tror jeg...
puddellover Skrevet 19. September 2006 Rapporter Skrevet 19. September 2006 Valpen skal være 3 1/2 mnd fordi da har den blitt ferdig vaksinert,det sa oppdretteren vår
Turnip Skrevet 19. September 2006 Rapporter Skrevet 19. September 2006 det er nok dessverre feil... de skal egentlig være over 10 uker, og fått en vaksine, de trenger ikke å ha den vaksinen de får da de er 12 uker. men du kan også ha med valpen før den er 10 uker, jo tidligere jo bedre egentlig, det er så utrolig viktig med sosialisering!
Yodel Skrevet 19. September 2006 Rapporter Skrevet 19. September 2006 det er nok dessverre feil... de skal egentlig være over 10 uker, og fått en vaksine, de trenger ikke å ha den vaksinen de får da de er 12 uker. men du kan også ha med valpen før den er 10 uker, jo tidligere jo bedre egentlig, det er så utrolig viktig med sosialisering! For at valpen skal kunne delta på valpeshow/ andre arrangementer der godkjent vaksinasjonskort er et krav må siste vaksine være satt ETTER fylte 12 uker. Enkelter vaksinerer også ved 8 ukers alder, men denne er igrunn blitt overflødig med dagens vaksinasjonsprogram. Fram til 12 ukers alder har valpene fortsatt en stor del antistoffer fra moren, slik at det i de fleste tilfeller er trygt for valper under 12 uker å leke med andre hunder uten at smittefaren er for stor.
MartineH Skrevet 19. September 2006 Rapporter Skrevet 19. September 2006 Begynner på konkurranse-valpekurs med Kokos når hun er 10 uker gammel, akkurat passe syns jeg
vipsen Skrevet 19. September 2006 Rapporter Skrevet 19. September 2006 Begynner på konkurranse-valpekurs med Kokos når hun er 10 uker gammel, akkurat passe syns jeg Hva er et konkurransevalpekurs? Ikke hørt om det her borte
MartineH Skrevet 19. September 2006 Rapporter Skrevet 19. September 2006 Hva er et konkurransevalpekurs? Ikke hørt om det her borte Kursbeskrivelsen er som følger: Valpekurs for ekvipasjer som skal konkurrere i LP eller vil trene tilsvarende øvelser. Eierene må ha erfaring med trening av hund. Ingen miljøturer, men vi kommer til å legge treningen til ulike steder for å få miljøforandringen. Det er ikke teori på dette valpekurset.
Muffins Skrevet 19. September 2006 Forfatter Rapporter Skrevet 19. September 2006 Nå er jeg over halvveis i valpekurset, og det går kjempe fint Hun er den yngste, men en av de flinkeste
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar