Jump to content
Hundesonen.no

Mahero


Moria

Recommended Posts

Posted

Hei hei :)

Mahero kom til oss etter en veeeldig lang kjøretur fra sverige på hele 17 timer. Han var kjempeflink hele tiden og sov for det meste av tiden, og når han var våken så stoppet vi og var ute litt. Når vi endelig kom hjem ville han ikkje ut av bilden heller.. hehe.. da var det visst blitt hannes "nye" hjem. Men etter litt overtalelse ble han med oss inn. Det er nå gått 2 1/2 uke siden han kome hit, selv om det føles mye lenger.. hehe. Han har funnet seg veldig godt til rette og er begynt å bli til tider en skikkelig hyper liten sak, men er sånn det skal være :D

Ellers er vi veldig overasket over hvor nysgjerrig og våken han er.. skal ha med seg alt som skjer og er ikkje redd for noe (nesten ivertfall). Har noen venner av oss som har en Boerboel på 13 uker (og som er over dobbelt så stor som Mahero) men han la den rett i bakken når de lekte.. hehe..

Gleder oss veldig til å se utviklingen hannes fremover :P

Mahero funnet seg godt til rette i sitt nye hjem :D

maherogjemmersegunderteppetab3.jpg

maheroisofaen8ukerhx2.jpg

Dette bildet fikk vi av oppdretteren når han va ca 7 uker gammel, skikkelig tøffing.. hehe :P

mahero6ukeruy9.png

Guest Just me!!
Posted

Gud, så nydelig! Kjempeflott :)

Litt OT: Kjenner du Kristine med DP'en Eddie?

Posted

Så nydelig han er Monica, nå håper jeg på og treffe deg på hundeutstilling også, skal bli spenndene og følge med han :-) Hilsen Stine zorbas chinchilla

Posted

Gud, så nydelig! Kjempeflott :P

Litt OT: Kjenner du Kristine med DP'en Eddie?

Nei kjenner desverre ikkje henne.. Har ikkje rukket å blitt noe særlig kjent med de andre Pinscher folka :huh:

Så nydelig han er Monica, nå håper jeg på og treffe deg på hundeutstilling også, skal bli spenndene og følge med han :-) Hilsen Stine zorbas chinchilla

Takk stine :P Ja nå blir det nok både hunde og chinchillautstillinger på oss fremover.. hehe.. Så vi treffes nok begge plasser :P

Posted

Vet faktisk bare om 5 el 6 her i Norge, så det er ikkje så mange. Er mange flere i sverige. Tror ikkje pinscheren er så veldig utbredt i Norge enda.

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
Posted

nydelig :D

har fått sansen for pinschere i det siste :P

hvordan er den i hverdagen ? hvordan er den med ukjente mennesker, og er den glad i å lære ? :P

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...