Gå til innhold
Hundesonen.no

Meg og Mahero


Moria

Recommended Posts

Skrevet

Hei hei alle sammen :)

Mitt navn er Monica, eg er 20 år og kommer fra Bergen. Der bor eg i lag med min samboersom er 25. Vi har nå nett fått oss vår første valp i lag, dette er min første hun og min samboer sin 3, men er likevel første gang han har valp.. :D

Han heter Mahero og er en Pinscher som vi hentet i Sverige for to uker siden. Han er så utrolig herlig, og utrolig rampete til tider.. Gleder oss veldig til å få begynt på valpekurset ja.. hehe

Utenom Mahero har vi for tiden 26 chinchillaer, en dverghamster og et akvarie :D

Skrevet

Velkommen til oss! Nydelig gutt dere har! Men jeg må si at jeg "reagerte" mest på antallet chinchillaer dere har :) 26 stk! Det var da avsindig mange. Driver dere oppdrett på disse eller?

Er det noe du lurer på, så er det forresten bare å spørre :D

Skrevet

Hehe.. ja vi driver Moria`s Chinchillaoppdrett, og har holdt på i litt over 6 år nå. Reiser mye rundt på utstilling og sånnt :)

Skrevet

Hehe.. ja vi driver Moria`s Chinchillaoppdrett, og har holdt på i litt over 6 år nå. Reiser mye rundt på utstilling og sånnt :)

*puh* Hørtes mange ut for "bare" å være hobby basis :D Har alltid hatt lyst på chinchilla selv jeg.. Men jeg tror at antall dyr pr. leilighet er makset for en liten stund fremover. Må jo ha tid til alle også :D

Ps. under "off topic" så har vi et emne for "andre dyr", der hadde det jo vært kjekt å se noen bilder av de "få" dyrene du har i tillegg :P

Vala

Skrevet

Ja hadde vert kjekt med flere andre som har Pinscher og :D Føler meg nesten litt alene.. hehe.. Er visst ikkje så mangen av denne rasen rundtom.. De fleste som ser Mahero har aldri hørt om Pinscher heller, de tror han er rottweiler :D

Er bare til å spørre meg ivei, men er ganske ny med denne rasen selv nå da.. Har bare hatt han i litt over 2 uker nå.. Men det kommer seg nok etterhvert.. hehe :)

Skrevet

Velkommen ;) ..

Tror eg så deg hin dagen.

Liker valpen vann?

Kor såg du meg da ? ;)

Mahero liker vann ja.. hehe.. Liker å bade.. ;)

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...