Gå til innhold
Hundesonen.no

Liker du å ta bilder?Send inn de bildene du liker da!


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Liker du å ta bilder?Det gjør jeg ihvertfall :D Send inn de bildene du syns er fine da.

Det kan være av hva som helst.

Fra nå av så skal jeg bare ha bilder som jeg har tatt på veggen min i fine IKEA rammer.

Untatt et engle bilde da :D Men, kom til poenget nå.

Send inn de bildene du syns er fine, kanskje det er noen som bruker ditt bildet på veggen sin.

Her er mine bilder:

i136068290_8884_2.jpg

i136071804_30804_2.jpg

i136081444_60899_2.jpg

i136085106_20002_2.jpg

i136082953_41816_2.jpg

Alle disse bildene er tatt på Shetland.Wow jeg var god til å ta bilder på Shetland :P

Neida, det var sikkert bare gode motiv.Flere kommer senere :)

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Ja, det bildet var flott!

Også det med den elven likte jeg godt også :)

ja, enig! skulle egentlig quote det også :D Bildet til Cavalita var også utrolig pent

Skrevet

3stk jeg er sånn passe fornøyd med. Har ett bare ett digital kamera, Fujifilm finepix s5500 eller hva det heter med ei grei macro lince.

Gidder ikke redigere dem, så dere får trykke på linkene

http://i96.photobucket.com/albums/l161/den...st001Medium.jpg

http://i96.photobucket.com/albums/l161/den...st002Medium.jpg

http://i96.photobucket.com/albums/l161/den...st003Medium.jpg

Skrevet

sorthvitt.jpg

Dette bildet syns jeg var utrolig fint! :) Du er en flink fotograf!

Av mine syns jeg disse er ganske fine. (Kameraet er ikke så bra, så kvaliteten er ikke verdens beste, men det er greit til mitt bruk...)

Hunde/landskapsbilde

img9527svartgy6.jpg

Kattebildet (klar til å angripe!)

img0463xkn1.jpg

Et solnedgangsbilde

img1045xyu6.jpg

Et landskapsbilde

img7310xrg3.jpg

Ja, det var noen. Kan nok ikke ta flere akkurat nå...=)

Skrevet

Noen bilder som jeg har tatt i juli/aug :D

Har du egen hest også du din fjompe nisse :P Er mange som enten har eller liker hest som har papillon altså, må være en sammenheng det ;):)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Har akkurat investert i nytt kamera, og går meg vel litt bort i de manuelle instillingene, men fikk noen blinkskudd under hundefestivalen i Trondheim:

2006_08270035.JPG

2006_08270031.JPG

2006_08270028.JPG

2006_08270026.JPG

2006_08270002.JPG

2006_08260073.JPG

2006_08260072.JPG

2006_08260049.JPG

2006_08260045.JPG

Skrevet

Har akkurat investert i nytt kamera, og går meg vel litt bort i de manuelle instillingene, men fikk noen blinkskudd under hundefestivalen i Trondheim:

2006_08260049.JPG

Flotte bilder.

Har du navnet på denne hunden?

Skrevet

Jeg er helt fersk med kamerat men jeg prøver :) Her er to bilder av 2 av mine skjønne svartinger.

Loke er sliten og lykkelig etter feltsøk i dag.

IMG_0804web.jpg

Lillith - teppedødaren.

IMG_0644.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...