Gå til innhold
Hundesonen.no

Peneste bilde av hunden din


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Vel, nå har vi hatt tråder om morsomste bilde av hunden din, beste bilde av deg selv osv, og nå vil jeg se det fineste bildet du har av hunden din :icon_redface:

  • Svar 133
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Morsom tråd! :icon_redface:

Her er et som Helene tok med Vicky i svevet.

vickyhopp.gif

Et nærbilde av Vix

vickysmallfy1.gif

Her er et bilde av Kelly i blomsterlyngen

kelly2ek3.jpg

Har mange fler, men orker ikke finne frem alt.... Men kan hende jeg legger ut litt underveis :D

Skrevet

Åhhhh.. jeg greier liksom aldri å velge når jeg får sånne spørsmål jeg... Men her er iallefall ett av de siste bildene jeg har tatt som jeg liker godt... kanskje først og fremst pga fargene ?

2006-08-02-Babs37.jpg

Skrevet

Det er skikkelig vanskelig for hva jeg synes er fineste bilder av dem forandrer seg hele tiden (og det kommer stadig nye) Men akkurat nå er det disse (tre bilder ja, men også tre hunder.. :icon_redface:

aug4.jpg

aug5.jpg

aug6.jpg

Skrevet

Wee ;) Gøy tråd!

Synest Blondie er nydelig på disse bildene:

i29069437_36702_2.jpgBlondie som valp

i85551569_37849_2.jpgHun står så fint her ;) (selv om hun ikke står korrekt)

Tre vår bilder...

i129131059_83198_2.jpg

i125561060_9866_2.jpgHer ser hun litt frekk ut.. ;)

i127027922_64291_2.jpg

i144195844_70925_2.jpg|Dette er nå :icon_redface::D

Skrevet

Jeg liker godt disse tre bildene her=) (går ikke an å bare ta ett bilde=P)

img9501ay1.jpg

figo123bv9.jpg

figovalp123fm7.jpg

Jeg må bare ta med to bilder av hyttenabohunden som jeg syns er så fin=)

venter på å få pinne kastet i vannet=P

img0799cz7.jpg

img0805jb7.jpg

Håper ikke det ble altformye da=)

Skrevet

Gubben sin hund synes jeg er veldig fin på dette bildet:

VarjaogEinar.jpg

_Lene_ har tatt dette bildet av Willis, og det er det fineste jeg har sett av ham:

Willis9.jpg

Skrevet

Her er noen bilder jeg er glad i.

img0440mz9.jpg

Dette er ikke det beste av Elwira, men jeg syns det er så fint, så jeg legger det med.

img0764wu3.jpg

Dette bildet syns jeg er fint av Elwira.

img1824mc9.jpg

Skrevet

IXUSJul-Aug071.jpg

Syns dette her kunne blitt knall flott hadde bare de beina komt med!! :D

3Juli003570x380.jpg

27-juni-06100288x432.jpg

IMG_0315_1.jpg

IMG_3448.jpg

IMG_1016.jpg

fryktelig vanskelig... men disse er det noe spesielt med synes jeg :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...