Gå til innhold
Hundesonen.no

Troja er hentet!


Muffins

Recommended Posts

Skrevet

Endelig har dagen kommet og vi skal dra og hente valpen min ikveld :P Gleder meg stort :P Kommer hjem ganske seint, rundt kl. 23.00-24.00 i natt. Når vi kommer hjem ligger den andre hunden vår i gangen. Tenkte kanskje vi skulle gå inn veranda døra med valpen og heller la de to hilse på hverandre i morgen når det er lyst å de kan hilse i hagen?! Noen andre tips dere har som er lure å huske på?? ;)

Troja1155293702.JPG

Skrevet

Tror kanskje jeg ville latt dem hilse i dag, jeg. Men kanskje tatt den andre hunden ut, slik at introduksjonen skjer på et "nøytralt" sted.

Skrevet

Tror den hunden dere har fra før av kommer til å merke om dere sniker inn en annen hund! Dessuten kommer sikkert valpen til å pipe litt den første natten. Det er egentlig bare å belage seg på en lang dag ;)

La hundene møtes, gjerne ute, men kanskje et sted som er litt opplyst sånn at det ikke blir så skummelt for valpen?

Skrevet

Nå er første natt fordi og det gikk fint. Jeg la a på valpe teppe i senga mi og hu sovna så fort jeg slåkka lyset. Først lå a på ryggen og snorka MYE, men så velt'a over på siden og det ga seg. Klokka 04.00 våkna a og peip litt, men så sova a igjen til klokka var 05.00. Da slapp jeg a litt ned på gulvet, også tissa a =P Så jeg bare tok a opp i senga igjen, og hun sovnet. Klokka 07.00 var a våken igjen, hun var helt vill en periode. Men så la vi a i kurven sin og fikk a til å sove helt til 10.00 og da stod vi opp! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...