Gå til innhold
Hundesonen.no

Troja er hentet!


Muffins

Recommended Posts

Skrevet

Endelig har dagen kommet og vi skal dra og hente valpen min ikveld :P Gleder meg stort :P Kommer hjem ganske seint, rundt kl. 23.00-24.00 i natt. Når vi kommer hjem ligger den andre hunden vår i gangen. Tenkte kanskje vi skulle gå inn veranda døra med valpen og heller la de to hilse på hverandre i morgen når det er lyst å de kan hilse i hagen?! Noen andre tips dere har som er lure å huske på?? ;)

Troja1155293702.JPG

Skrevet

Tror kanskje jeg ville latt dem hilse i dag, jeg. Men kanskje tatt den andre hunden ut, slik at introduksjonen skjer på et "nøytralt" sted.

Skrevet

Tror den hunden dere har fra før av kommer til å merke om dere sniker inn en annen hund! Dessuten kommer sikkert valpen til å pipe litt den første natten. Det er egentlig bare å belage seg på en lang dag ;)

La hundene møtes, gjerne ute, men kanskje et sted som er litt opplyst sånn at det ikke blir så skummelt for valpen?

Skrevet

Nå er første natt fordi og det gikk fint. Jeg la a på valpe teppe i senga mi og hu sovna så fort jeg slåkka lyset. Først lå a på ryggen og snorka MYE, men så velt'a over på siden og det ga seg. Klokka 04.00 våkna a og peip litt, men så sova a igjen til klokka var 05.00. Da slapp jeg a litt ned på gulvet, også tissa a =P Så jeg bare tok a opp i senga igjen, og hun sovnet. Klokka 07.00 var a våken igjen, hun var helt vill en periode. Men så la vi a i kurven sin og fikk a til å sove helt til 10.00 og da stod vi opp! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...