Gå til innhold
Hundesonen.no

NP vs VH


MonicaT

Recommended Posts

Skrevet

Såvidt jeg har forstått så er VH ( Vom og Hundemat ) rått mens NP ( Norwegian Polar ) kokt.

Men er det noen andre forskjeller uttover dette ???

Mener å ha hørt at NP kan holde noen dager lengre i kjøleskapet ?

Om man kjøper NP - da kommer dette fryst og man kan "brekke" av 1 kg terninger, men min hund skal ikke ha så mye pr dag ( rundt 100-200gram ). Hvordan blir dette med 1kg blokk da, er den lett å dele igjen ??

Før så har jeg brukt litt VH og handlet det fersk i Trøgstad og pakket når jeg kommer hjem.

Da får man laget porsjons pakninger man selv vil ha.

Hva mener dere er best av NP og VH ??

Kan man fore 50/50 med dette og tørrfor ????

Skrevet

Såvidt jeg har forstått så er VH ( Vom og Hundemat ) rått mens NP ( Norwegian Polar ) kokt.

Men er det noen andre forskjeller uttover dette ???

Det stemmer. NP inneholder også en god del mais, som ikke har noen næringsverdi for hunden.

Mener å ha hørt at NP kan holde noen dager lengre i kjøleskapet ?

Det vet jeg ikke noe om, men det kan godt hende siden det er varmebehandlet.

Om man kjøper NP - da kommer dette fryst og man kan "brekke" av 1 kg terninger, men min hund skal ikke ha så mye pr dag ( rundt 100-200gram ). Hvordan blir dette med 1kg blokk da, er den lett å dele igjen ??

V&H kommer i 20-kilos blokk, enkilospølser og halvkilospølser. Større pakke, lavere pris. Blokka er ikke inndelt på noen måte, så der må man til med øks eller sag om man ikke vil vente til den er halvtint. Med pølsene er vel dette greiere, da en holder seg i kjøleskap til den er spist opp.

Hva mener dere er best av NP og VH ??

Kan man fore 50/50 med dette og tørrfor ????

Jeg har ikke prøvd NP, nettopp fordi det ikke er rått, så det kan jeg egentlig ikke uttale meg om. Men _jeg_ mener at rått er bedre enn varmebehandlet, blant annet på grunn av næringsverdi.

Man kan bruke både NP og V&H i kombinasjon med tørrfôr, i akkurat det blandingsforholdet man vil.

Jeg har fått med meg at endel forer 50/50 eller 80/20 (20% tørt).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...