Gå til innhold
Hundesonen.no

Bare for å oppsummere :)


Guest Vicky

Hvilken metode bruker du?  

28 stemmer

  1. 1.

    • Nordenstam
      5
    • Klikker
      7
    • Annet
      16


Recommended Posts

Neida, det er du ikke. Jeg syns det er feil av folk å si at man må følge en spesiell retning, før i tiden klarte de helt fint å lære hundene sine rett og galt. Nå blir man jo lynsjet om man velger "feil," eller blander. Spooky.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

helt enig med IW. Du må finne ut av det du syns er best :P du er IKKE elendig trener. Så engasjert som du er er nok du er supergod trener :P øvelse gjør mester ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg holder fortsatt med klikkerteorien, men om den skal funke er det så mye som skal stemme. belønning, belønningsfrekvens, timing, osv..

lunah er ikke akkuratt lettlært og jeg må finne på noe som hu syns er gøy og godt. Ikke lett...

klikkertrening er vanskelig, men jeg vil ikke bruke en annen metode, siden det strider liksom litt i mot det jeg tror på.

bah!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trener på samme måte som IW! ;)

Bruker mye godbit og ros. Men overser ikke det som hunden gjør galt til daglig (gjør ting han vet han ikke har lov til o.l)

Jeg har prøvd å overse ham, det funket overhode ikke.. En sta hund som vet hva han vil/har lyst til, men jeg er enda staere! :roll:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Helt enig med ina. jeg har en omplasseringshund som glatt overser alle former for overseing (hun er bedre enn meg på det der). eneste det virkelig funker på er hvis hun er overgira- da bare snur man ryggen til frøkna og hun plasker rett ned. fornermet:p

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er jo sta jeg og, og mener at man ikke trenger bruke straff :) Men selfølgelig kan man ikke overse alt. Det å stå på bordet å gnafse i seg karbonader er selvfølgelig selvforsterkende. da må man få hunden ut av situasjonen (brannslokning), for så å tenke seg om å finne ut hvordan man kan trene det bort...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...