Gå til innhold
Hundesonen.no

Bare for å oppsummere :)


Guest Vicky

Hvilken metode bruker du?  

28 stemmer

  1. 1.

    • Nordenstam
      5
    • Klikker
      7
    • Annet
      16


Recommended Posts

Neida, det er du ikke. Jeg syns det er feil av folk å si at man må følge en spesiell retning, før i tiden klarte de helt fint å lære hundene sine rett og galt. Nå blir man jo lynsjet om man velger "feil," eller blander. Spooky.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

helt enig med IW. Du må finne ut av det du syns er best :P du er IKKE elendig trener. Så engasjert som du er er nok du er supergod trener :P øvelse gjør mester ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg holder fortsatt med klikkerteorien, men om den skal funke er det så mye som skal stemme. belønning, belønningsfrekvens, timing, osv..

lunah er ikke akkuratt lettlært og jeg må finne på noe som hu syns er gøy og godt. Ikke lett...

klikkertrening er vanskelig, men jeg vil ikke bruke en annen metode, siden det strider liksom litt i mot det jeg tror på.

bah!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trener på samme måte som IW! ;)

Bruker mye godbit og ros. Men overser ikke det som hunden gjør galt til daglig (gjør ting han vet han ikke har lov til o.l)

Jeg har prøvd å overse ham, det funket overhode ikke.. En sta hund som vet hva han vil/har lyst til, men jeg er enda staere! :roll:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Helt enig med ina. jeg har en omplasseringshund som glatt overser alle former for overseing (hun er bedre enn meg på det der). eneste det virkelig funker på er hvis hun er overgira- da bare snur man ryggen til frøkna og hun plasker rett ned. fornermet:p

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er jo sta jeg og, og mener at man ikke trenger bruke straff :) Men selfølgelig kan man ikke overse alt. Det å stå på bordet å gnafse i seg karbonader er selvfølgelig selvforsterkende. da må man få hunden ut av situasjonen (brannslokning), for så å tenke seg om å finne ut hvordan man kan trene det bort...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...