Gå til innhold
Hundesonen.no

Bare for å oppsummere :)


Guest Vicky

Hvilken metode bruker du?  

28 stemmer

  1. 1.

    • Nordenstam
      5
    • Klikker
      7
    • Annet
      16


Recommended Posts

Guest Vicky
Skrevet

Vil se hvor mange det er som trener hva.... Skriv gjerne hva du syns om din trenings metode ;)

Jeg selv trener Nordenstam som alle vet :P

Skrevet

Men jeg er jo ikke totalt Nordenstammer da, feks trener jeg vel litt for mye med godbit for det, og jeg lærte feks inn sitt med godbit i stedet for press på krysset ;)

Guest Vicky
Skrevet

neida, det er du ikke ;) du må bare finne "DIN" metode... hehe;) bare vent snart står du i lp ringen. Husk at Rom ble ikke byggd på en dag.

Skrevet

Neida, det er du ikke. Jeg syns det er feil av folk å si at man må følge en spesiell retning, før i tiden klarte de helt fint å lære hundene sine rett og galt. Nå blir man jo lynsjet om man velger "feil," eller blander. Spooky.

Guest Vicky
Skrevet

helt enig med IW. Du må finne ut av det du syns er best :P du er IKKE elendig trener. Så engasjert som du er er nok du er supergod trener :P øvelse gjør mester ;)

Skrevet

jeg holder fortsatt med klikkerteorien, men om den skal funke er det så mye som skal stemme. belønning, belønningsfrekvens, timing, osv..

lunah er ikke akkuratt lettlært og jeg må finne på noe som hu syns er gøy og godt. Ikke lett...

klikkertrening er vanskelig, men jeg vil ikke bruke en annen metode, siden det strider liksom litt i mot det jeg tror på.

bah!

Guest Vicky
Skrevet

gjør det du mener er best :P jeg er sikker på at du er flink med din hund uansett hva du trener ;)

Skrevet

Jeg veit, har en først "bestemt" seg for en retning eller noe en tror på så skal det mye til før en begynner med noe nytt.

Skrevet

Tror jeg har en lett blanding.. ;)

Bruker det som passer meg..

Så bruker litt nordenstam osv..

(men ikke sånn som er feil å trene, for noe skal du jo ikke blande)

Skrevet

Trener på samme måte som IW! ;)

Bruker mye godbit og ros. Men overser ikke det som hunden gjør galt til daglig (gjør ting han vet han ikke har lov til o.l)

Jeg har prøvd å overse ham, det funket overhode ikke.. En sta hund som vet hva han vil/har lyst til, men jeg er enda staere! :roll:

Skrevet

Helt enig med ina. jeg har en omplasseringshund som glatt overser alle former for overseing (hun er bedre enn meg på det der). eneste det virkelig funker på er hvis hun er overgira- da bare snur man ryggen til frøkna og hun plasker rett ned. fornermet:p

Skrevet

Jeg er jo sta jeg og, og mener at man ikke trenger bruke straff :) Men selfølgelig kan man ikke overse alt. Det å stå på bordet å gnafse i seg karbonader er selvfølgelig selvforsterkende. da må man få hunden ut av situasjonen (brannslokning), for så å tenke seg om å finne ut hvordan man kan trene det bort...

Skrevet

Ja, det er egentlig greit å drive med blanding også.. Det gjorde jeg for 5 år siden, før jeg begynte med klikkertrening, og jeg fikk til en NEWFOUNDLANDSHUND 8) *stolt da*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...