Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilskiltnummer


>Lene<

Bilskiltnummer  

41 stemmer

  1. 1.

    • Ja
      17
    • Nei
      24


Recommended Posts

Jeg og alle vennenne mine gjorde det. Hver gang vi skulle ut å kjøre etc. hadde vi med hver vår liten bok som vi skrev opp alle bilskiltnummer vi kom over. Men hva i all verden var poenget? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, måtte le da jeg så topicen. Jeg er nok en av de fanatiske bilnummersamlerne. Gikk rundt og skrev og skrev, tenkte det kunne være morsomt hvis jeg plutselig så samme nummeret flere ganger. Selv om Harstad er en by av beskjeden størrelse med sine rundt 25.000 innbyggere, er det likevel litt for mange nummer for en 6-åring å holde styr på. :) Jeg var enda rarere da enn jeg er nå. B)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg og ei venninne av meg satte oss på lekestativet på skolen med hver vår lille blokk.

Og skrev opp alle nr til dem som kjørte forbi :P for vi tenkte jo at om det skjedde noe, så hadde vi bilnr :) (mye prøving på kidnapping den tiden seh)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Ja..Ehm..Vi skrev alle i blokka vår, så ga vi de et navn:

BD- Bare Damer

VF- Våre Fiender

osv... :)

Vi kjøpte ny bil for noen måneder tilbake da(Kia Sportage) og da jeg så nummerskiltet ble jeg sur. Det var VF! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg skrev ned... :)

På landeveier med få biler skrev jeg opp fargen og hvor mange det var i bilen, og merke til bilen i tillegg til nummerene- kjedet meg litt på bilturene. I tillegg var jeg alltid bilsyk (ble kvalm etter 150m)- så om jeg hadde noe å konsentrere meg om, sluttet jeg å være så kvalm :P

Om jeg hadde glemt notisbok og penn var det krise :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja,. gjett om!! Ble endel notatbøker liksom.. Det var jo selvfølgelig ikke bare reg.nr. Men også bilmodell osv...

Kan ikke huske om det var noe særdeles godt system i det, men jeg mener nå vitterlig at jeg kom over noen av reg.nr. to ganger :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen var veldig ivrige, men jeg gjorde det litt på hytta og sånn, men fatta aldri helt poenget! Hva er egentlig poenget? :)

Det lurer jeg også på??

Kan ikke huske hva vi brukte det til, men tror jeg bare skrev ned en haug med nummer, og ferdig med det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når jeg var på volvotreff i helgen, var det en fyr langt oppe i årene som noterte seg skiltene på bilen jeg kjørte..

men da er det en bil som er rimelig spesiell da, angivelig 24stk i norge, han hadde klart å spore ned 14.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, gjorde nok ikke det. Men når vi var ute og kjørte myse med mamma (jeg og ei venninne), så hilsa vi KUN på Scania lastebiler! De andre var bare dritt så! :wub: (Mamma kjørte selvfølgelig Scania da! :wub: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, gjorde nok ikke det. Men når vi var ute og kjørte myse med mamma (jeg og ei venninne), så hilsa vi KUN på Scania lastebiler! De andre var bare dritt så! :lol: (Mamma kjørte selvfølgelig Scania da! :wub: )

Åh, gjorde dere også sånn "trekk i tuten" signal med armen? Det husker jeg at vi gjorde mot lastebilene, hehehe.... utrolig vittig.. Her husker jeg liksom grunnen, men hvorfor jeg hadde ørten bøker med reg.nr. se det husker jeg ikke helt. Samlemani kanskje??

:wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

haha...

Jeg gjør noe litt annerledes jeg da, fortsatt...

eksempel:

skilt nummer: BP 75843

Da må jeg lage et navn Bente Pedersen og summere talla... 27

Bente Pedersen 27 år...

AB 25845 = Anders Birkeland, 24 år..

hehe, veldig morro, prøv neste gang du er ute å kjører...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg gjorde nokk det :wub: syntes det var så morro. hadde min egene lille bok der jeg skrev ned alle bil nr.

vet ikke helt hva som var poenget da :wub:

husker jeg og vennene mine satt nede i gata her og nermest stoppet bilene for og få bil nummeret :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...