Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken hunderase ville du beskrevet deg selv som?


Wheaten terrier

Recommended Posts

Skrevet

Mamma kaller meg pitbullen (hvilket jeg håper kun går på temprament, ikke utsende :huh: )

Men jeg tror jeg er mer mynde igrunn. Sær, reservert, fjern, sofagris, kreativ når jeg er motivert, skeptisk til fremmede.. og selvsagt langbeint og elegant. (*Host* :P )

Skrevet

Ønsker å se meg som en selvstendig, hardt-arbeidende gjeterhund... Realiteten er vel mer en litt sær, begynnende senil schæfertispe litt opp i årene med periodevise innbilte drektigheter. (Kalles PMS på menneskespråket). :huh:

Skrevet

Jeg er en dvergschnauzer til de grader. Liten men stor i kjeften, sta og selvstendig. Jeg er lettlært hvis jeg gidder, eller at belønningen er god nok. Ikke undervurder vår størrelse, vi klarer det meste, hvis vi orker. Mangler kun skjegget for å være en fullverdig dvergschnauzer.

Skrevet

kan vel beskrive meg som rex da :P ettersom jeg ikke kjenner så mange andre raser :P

vi er begge brune/rød-håret.

veldig hypre til tider, og kjeften KAN gå i ett sett

også må jeg si at i smug så liker jeg å løpe etter skyggen min :P

tja, vi er vel begge så søte så :P

også liker vi ikke drite rundt fremmede

begge liker vann, også det å beundre oss selv i speilbildet som kommer i vannbaljer o.l.

veldig glade i kosedyr

han har vel antydning til en liten mage (han var litt feit fikk jeg høre av en jeg spurte), men jeg har antydning til en stor en :P og rex sin er mye lettere å få bort (han har blitt tynnere).

Også tisser vi på nye mennesker, om vi liker dem;)

Liten dum ting er at jeg liker å ule, mens han foretrekker å bjeffe :P

(for da kunne vi jo sitti ute i måneskin å ult sammen :P

og han liker å løpe, mens jeg foretrekker å spankulere gatelangs

Skrevet

Tror jeg er en Dachs sta, liker nye ting, alltid oppmerksom på nye ting. Liker meg godt ute men også inne i sofa kroken. Glad i de rundt meg gjør mye for dem :P

Skrevet

Helt klart en Jack Russel Terrier!

Modig til tross for størrelsen. Morsom og lojal.

Elsker turer, og liker å bli satt til oppgaver.

Hengiven og kjærlig, en sporty kamerat.

Tilpasningsdyktig, krever mye oppmerksomhet,

Liten tøffing.

Livlig, våken og aktiv.

Ivrig og intelligent uttrykk.

Modig og uredd, vennlig og selvsikker.

:P

Alt stemmer!

Bortsett fra at jeg ikke er så glad i å jakte. :P

Guest Christine
Skrevet

Egentlig Engelsk Setter....(Milo)

Jeg er ganske hyper og gjør sjeldent det foreldrene mine sier. Snakker i et sett, og er ganske voktete og modig, men kan frike ut som en pyse om det blir for skummelt. Er ganske sta og egenrådig.

Har veldig lett for å koble ut når det er noe annet som interesserer meg mer. Ikke så veldig glad i å bade, men itt bading går da greit :P

Skrevet

Labrador-

Jeg løper ikke fort, men kan løpe lenge. Elsker kanskje ikke vann- utenom når jeg er utti da... :rolleyes:

Elsker å bære på viktige duppedingser (som fjernkontroller, mobiler etc.). Går lett inn i meg selv når jeg har det vondt- sånn at ingen får vite noe... Tåler en del av blåmerker og sånt (etter en del skalling i karmer å sånt når jeg var liten- kanskje det er derfor :P? )

Hører for det meste på folk- uten at hvis det er noe som interesserer meg mer... :P

Og jeg driter i hva folk synes om meg (eller? :P )!

Skrevet

Lurer på hva jeg er jeg :P:P

Du er sikkert en hyper parson russel terrier, som hopper rundt etter oppmerksom het, skal være me på alt, om det er å jage gutter, eller rotter, ja samme kan det være :P

liten og tøff :P hm, kommer ikke på mer i farta :P

Skrevet

Du er sikkert en hyper parson russel terrier, som hopper rundt etter oppmerksom het, skal være me på alt, om det er å jage gutter, eller rotter, ja samme kan det være :P

liten og tøff :P hm, kommer ikke på mer i farta :P

:P:P *ler*

Guest Christine
Skrevet

Som hund som eier vettu- utrykket er ikke funnet opp på tøys :P

Meeen det misbrukes i enkelte sammenhenger <_< :P:P

Skrevet

Meeen det misbrukes i enkelte sammenhenger <_< :P:P

Hinter du til meg :P:P ... Er ikke misbrukt- ville bare ha fram et poeng den gangen :P:rolleyes:

Dette ble litt OT- sorry :P

Skrevet

Er ikke helt sikker på hvilken rase jeg ville beskrevet meg selv som...

Kan jo beskrive meg selv med ti setninger, så kan dere se hva som passer. :P

Jeg liker å bade, men ikke når det er kaldt

Jeg liker å lære, bare det er noe gøy jeg lærer, og når jeg er lei av å lære lærer jeg ikke stort :P

Jeg liker å slappe av på sofaen og har ikke noe imot å være for meg selv, samtidig som jeg har det gøy når jeg er med venner

Jeg liker å sitte helt stille å bare se på ting rundt meg

Jeg har sterk vilje, men er villig til å høre andres mening også og er ganske kreativ

Jeg prøver alltid å finne en løsning

Jeg er ikke særlig kraftig bygd, men ganske høy og tynn

Jeg setter veldig pris på dem jeg er glad i

Jeg kan av og til få litt kick så jeg har mest lyst til å bare løpe eller lage lyd for å få ut energi

Noen forslag? :P

Skrevet

Vanskelig vanskelig...

Hvilken hunderase passer til en dyreelskende rimelig sterk treningsnarkoman som er gjennomsnitthøyde?

Hmmm... Forslag? :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...