Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny Aussie kennel


Guest Vicky

Kunne du tenkt deg en aussie i fremtiden?  

26 stemmer

  1. 1.

    • Jaaaa!!!
      10
    • Nei, de er ikke helt min type
      6
    • Kanskje....
      10


Recommended Posts

Guest Vicky

Hei alle i Hundesonen!

Jeg ville bare komme med en gledelig nyhet om at jeg starter et nytt oppdrett av Australian Shepherds. Dette vil være friske og gode bruks linjer, og godt eksteriør. Første kull kommer om ikke så lenge. :D Ny hjemmeside kommer etter hvert, hvor alt om kennelen, valpene og slekta vil stå. :x Dette har jeg gledet meg til veldig lenge. Valpene vil bli tatt imot av Berith Larsen som er en veldig kjent og flink oppdretter. Dette kommer til å være ekte All Around Aussies. Gleder meg utrolig!!!

Hvis det er noen som er interesert(eller kjenner noen som er interesert) er det bare å sende meg en mail: [email protected]

Ønske meg lykke til!! :P

x1pbhy6ku2zwe5gcm7xzhbouf5r3lo.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må ikke si sånn.. Får bare utrolig lyst på en aussie nå.. :x

Skal ha en litt mer sporty hund i fremtiden.. Og da står det mellom Border Collie og Aussie.

Men lykke til med oppdrettet.. :P

så den dagen jeg skal skaffe meg en Aussie, så skal jeg kontakte deg.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Weeee!! Så morsomt!! Og spennende! :x Har dere sett ut noen spesielle hannhunder enda? :P

Har sååååÅÅÅ lyst på aussie! Kennel Tamburenga har 4 ledige hann-valper til salgs nå, og de er blant annet i fargene Red Merle Bi og Red Bi - mine favorittfarger innen aussien! OG de er etter min favorittaussie-hann; Hakino`s Aron Agila. Drit òg at jeg ikke har foreldre som liker hår i maten to ganger i året.. :D Haaar så lyst på en kjapp og lettlært, og ikke minst allsidig rase som aussien som jeg kan trene agility, lydighet og spor/rundering med.. Nei, nå skal jeg slutte å plage dere med min syting :P Men lykke til ihvertfall med oppdrettet! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

hihi, tusen takk... Har litt nerver da... gruer meg litt. Det er et stort ansvar å lage aussier av beste kvalitet, så jeg prøver så godt jeg kan. :D Nå skal vi snakke med Kate v/aussiegården om hvilken hannhund vi skal bruke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nok en gang, Gratulere så mye Vicky!! Dette blir kjemoe spennende, regner med at vi får fyldige situasjonsraporter når hannhund er valgt, parring og drektigheten!!! Spennende!! :):)

Når har hun neste løpetid da? (for det er på neste løpetid du skal parre?)

Jeg skal parre Mala rett etter jul jeg, så kanskje vi får "smått" på likt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

Vi skal antageligvis låne fra aussie gården, men de har ikke ranch hanner. Skal bruke en litt mild hanne, siden Vicky har mye Mr Binks i seg :) Valpene vil være av godt eksteriør og fantastiske brukshunder!!! :) Vi skal parre henne i september

Lenke til kommentar
Del på andre sider

grattis for det du, det er spennede å drive med avl.

synes selv at det er bare gøyt å ha valper i hus jeg, husk en ting det er at det blir veldig tomt når alle valpene reiser :) men det er litt deilig også :wink: .

vi venter kull nr 4 nå og har ikke noe kennelnavn(har så dårlig fantasi :) ).

det er mangen som tror at en må være medlem i nkk for å registrere valper men der tar de feil der ja, det holder åvære medlem i en klubb som samarbeider med nkk, men skal du ha kennel navn så må du være medlem i nkk. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

grattis for det du, det er spennede å drive med avl.

synes selv at det er bare gøyt å ha valper i hus jeg, husk en ting det er at det blir veldig tomt når alle valpene reiser :)  men det er litt deilig også  :wink: .

vi venter kull nr 4 nå og har ikke noe kennelnavn(har så dårlig fantasi :) ).

det er mangen som tror at en må være medlem i nkk for å registrere valper men der tar de feil der ja, det holder åvære medlem i en klubb som samarbeider med nkk, men skal du ha kennel navn så må du være medlem i nkk. :wink:

Du kan jo finne på et navn og kalle deg et kennelnavn - det trenger ikke og være offisielt :wink:

Hva med Lazita's :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du kan jo finne på et navn og kalle deg et kennelnavn - det trenger ikke og være offisielt :wink:

Hva med Lazita's :)

tja det var jo ikke så dumt det da, det har jeg aldri tenkt på. :wink:

men jeg har lurt på om jeg skulle hatt noe japansk siden det er japanere vi driver med, vi får se kommer nokk til å søke etter kennelnavn om ikke så altfor lenge. er vell kanskje på tide å få ett snart. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

spennende med eget oppdrett... jeg kan en del om det da, for jeg har tatt imot 4 valpekull helt selv. Dette er noe jeg kan :) Husker det har vært deilig å få valpene ut av hus når de ble gamle nok..... da er de noen rabbagasser. hehe. Blir utrolig spennende. Skal antageligvis beholde en tispe eller hanne som vil bli brukt i avl. Jeg skal bruke en hanne med mye rødt i, så det blir nok en del red merle og blue merle.... hehe :) spennende. Har allerede kikket på linjene til en veldig god hanne jeg tror jeg vil bruke. Skal ha møte med eieren iløped av de to neste ukene. Dette skal bli gjort profesjonellt. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...