Gå til innhold
Hundesonen.no

OI!!!!


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

no er vi nesten i sjokk her hjemme :-o

fikk tlf fra en vi kjenner som vi pleier å treffe på utstillinger :wink: bare kjekt det da.

også spør hun om vi vil ha en hannhund av dem, for de har en valpekjøper som har funnet ut at hun ikke kan ha hunden lengre for den var blitt så avhegi av hun som hadde den og hun hadde ikke tid til den lengre :-o typisk for folk som ikke tenker godt igjennom når de kjøper seg hund :P

og selvfølgelig så sa jo vi ja takk vi skal få hunden for 2000,- som vi skal betale når vi har råd til det :D (for oppdretteren til hunden har ikke anledning til å ta den til seg) så nå får vi snart en ny hund i hus :x som ikke er i slekt med mine jenter :P og han er visst nokk veldig fin og har masse pels :P gleder meg som en hund på at vi skal å hente den snart i morgen eller dagen etter, tja hvis ikke samboer kjører til byn når han er ferdig på jobben da og henter men jeg sa at vi kan jo vente til i morgen da. :wink: he he he heldig vi er. 8) :wink:

Skrevet

Så kult da.. :x:P

Må legge ut bilder av han når du får han i hus.. :D

Hvorfor fikk du han så billig?

Hvor gammel er han?

Skrevet

selvfølgelig skal det legges ut bilder av han når vi har fått han i hus. :wink:

han er ca 1 år gammel glemte å spørre men vet at han ble født i fjor vår/sommer en gang, så da får vi jo litt valpetid med han før han er voksen.

hvorfor så billig?? jo forde at de vet at hunden får et godt hjem hos oss og at de vet at vi har lite penger for tiden :wink: greit å kjenne snille folk vet du :wink: vi kjenner dem godt og de har som sagt ikke mulighet til å ha han selv for de har nå to tisper som er parret og en hannhund selv(faren til den vi får og han er bare så nydelig).

det første hun gjorde når hun fikk vite i dag at de fikk hunden igjen var å ringe oss for å spørre om vi var innteresert, for hun visste at vi var på utkikk etter en hannhund :wink:

Skrevet

bilder av moren og faren til nykomlingen vår. :wink:

Charmi.jpg

her er moren.

KopiavAngel156.jpg

og her har dere faren

disse bildene ble tatt i begynnelsen av april (tror jeg det var) på NKK utstillingen på Bønes i år(begge hundene er da i røyteperiode så ikke se på pelsen deres).

bildet av faren er ikke av bestekvalitet så dere får unnskylde meg, jeg stod å holdt en avmine egne hunder når jeg tok bildet og det er ikke så enkelt å stå helt i ro når ikke hunden gjør det.

Skrevet

neiikke samojed(det holder med et bosspann i huset :wink: ), men de stammer fra samojeden. det er Japansk Spisshund. :wink:

Skrevet

vi skal å hente han idag, kan nesten ikke vente (snakk om å være værpe syk da :D ). gleder meg til å få hunden i hus og håper jo selvfølgelig at han er frisk og ikke minst fin. :wink:

Skrevet

Dette høres jo bra ut! Nå får han i såfall et godt hjem da.. hehe

Lykke til. Gleder meg til å se bilde. ER veldig nydelig rase da. en egen liten bamse!

Skrevet

no er han kommet i hus. veldig bra hode på han og ikke minst bevegelsene (det ser jo ut som om gutten svever når han traver jo :-o )pelsen var det lite å si på for han røyter og halsbåndet har klippet han kort rundt halsen :D stakkars liten han har brukt kjetting strupe, skal få slippe det nå hos oss.

har sett litt nærmere på pelsen hanns nå og han er jo full av floker(ikke rart at han ser shabby ut da nei), så nå er det frem med kammen for å få de vekk(må bare legge unger først, så jeg får fred til å holde på med han). :wink:

Tror ikke hun som har hatt han har hatt noe særlig roen på pelstell nei.

Skrevet

Gratulerer med ny hund.. :D

Må legge ut bilder så snart du har børstet han.. :x

Hvordan gemytt har han? :P

Skrevet

han virker helt topp i gemytten,en glad hund uten sidestykke :) så kan vell ikke klage på det :wink: . men jeg hadde no regnet med godt gemytt for jeg vet hvordan foreldrene er :wink:

Det jeg ikke hadde regnet med var flokene og LUSEN :-o stod på badet og brukte kammen i nakken på han for å ta floker og der satt det jaggu med noen blodsugere jo :-o og det kan jeg bank i bordet si at mine hunder aldri har hatt så han må ligge i bur til i morgen også skal jeg ta en tur til vetten med han, for det drittet der vil ikke jeg ha i mitt hjem. :) fysj og vekk med det :)

Så bilder får vente til jeg har badet og børstet han ordentlig om en dag eller to. Lurer på om jeg skal spørre om oppdretteren eller hun vi hentet han hos betaler for dyrelegeturen i morgen(må jo ærlig innrømme at viikke hadde regnet med ekstra husdyr når vi hentet han) :?

Skrevet

huff bare tanke på lus får meg til å klø.

håper virkelig at det er lus da og at det ikke er lopper jeg har funnet på han for det er verre å bli kvitt. :?

Skrevet

Lunah har nettop blitt behandlet for blodlus, Det var ganske lett å behandle. Vi behandlet med expot, men det er mange hunder som reagerer på det. Så jeg anbefaler å bruke frontline spray.

Skrevet

Du kan somregel få det uten undersøkelse, hvis du sier at du VET at den har lus.. Expot tar jo lopper også, så da er det ikke noe problem om det var lopper og ikke lus likevell.

bah,kronglete forklart

Skrevet
han virker helt topp i gemytten,en glad hund uten sidestykke :)  så kan vell ikke klage på det :wink: . men jeg hadde no regnet med godt gemytt for jeg vet hvordan foreldrene er :wink:  

Det jeg ikke hadde regnet med var flokene og LUSEN :-o  stod på badet og brukte kammen i nakken på han for å ta floker og der satt det jaggu med noen blodsugere jo :-o  og det kan jeg bank i bordet si at mine hunder aldri har hatt så han må ligge i bur til i morgen også skal jeg ta en tur til vetten med han, for det drittet der vil ikke jeg ha i mitt hjem. :)  fysj og vekk med det :)  

Så bilder får vente til jeg har badet og børstet han ordentlig om en dag eller to. Lurer på om jeg skal spørre om oppdretteren eller hun vi hentet han hos betaler for dyrelegeturen i morgen(må jo ærlig innrømme at viikke hadde regnet med ekstra husdyr når vi hentet han) :?

Forstår deg der.. Håper de betaler dyrlege regningen da.. :)

Skrevet

Sitter her og klør nå!

Arjen hadde pelslus da vi hentet ham. Gikk greit å bli kvitt. Men så koster det jo litt også! I alle fall hvis man er student. Søstra mi betalte heldigvis for lusemiddelet, men så var det jo sjekk hos veterinær og slikt da.

Skrevet

HAR VÆRT HOS DYRELEGEN NÅ OG DET VAR BLODLUS! :-o :)

så nå har jeg behandlet 3 hunder for det og venter på tlf fra vetten på om vi kan bruke noe annet på småen for vi kunne ikke bruke frontline på henne for hun venter valper, og nå er jeg tom for frontline spayen også etter 3 hunder :-o .

fikk beskjed om at alle hundene måtte behandles for de hadde jo hilst på hverandre alle sammen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...