Jump to content
Hundesonen.no

OI!!!!


Lazita

Recommended Posts

no er vi nesten i sjokk her hjemme :-o

fikk tlf fra en vi kjenner som vi pleier å treffe på utstillinger :wink: bare kjekt det da.

også spør hun om vi vil ha en hannhund av dem, for de har en valpekjøper som har funnet ut at hun ikke kan ha hunden lengre for den var blitt så avhegi av hun som hadde den og hun hadde ikke tid til den lengre :-o typisk for folk som ikke tenker godt igjennom når de kjøper seg hund :P

og selvfølgelig så sa jo vi ja takk vi skal få hunden for 2000,- som vi skal betale når vi har råd til det :D (for oppdretteren til hunden har ikke anledning til å ta den til seg) så nå får vi snart en ny hund i hus :x som ikke er i slekt med mine jenter :P og han er visst nokk veldig fin og har masse pels :P gleder meg som en hund på at vi skal å hente den snart i morgen eller dagen etter, tja hvis ikke samboer kjører til byn når han er ferdig på jobben da og henter men jeg sa at vi kan jo vente til i morgen da. :wink: he he he heldig vi er. 8) :wink:

Link to comment
Share on other sites

selvfølgelig skal det legges ut bilder av han når vi har fått han i hus. :wink:

han er ca 1 år gammel glemte å spørre men vet at han ble født i fjor vår/sommer en gang, så da får vi jo litt valpetid med han før han er voksen.

hvorfor så billig?? jo forde at de vet at hunden får et godt hjem hos oss og at de vet at vi har lite penger for tiden :wink: greit å kjenne snille folk vet du :wink: vi kjenner dem godt og de har som sagt ikke mulighet til å ha han selv for de har nå to tisper som er parret og en hannhund selv(faren til den vi får og han er bare så nydelig).

det første hun gjorde når hun fikk vite i dag at de fikk hunden igjen var å ringe oss for å spørre om vi var innteresert, for hun visste at vi var på utkikk etter en hannhund :wink:

Link to comment
Share on other sites

bilder av moren og faren til nykomlingen vår. :wink:

Charmi.jpg

her er moren.

KopiavAngel156.jpg

og her har dere faren

disse bildene ble tatt i begynnelsen av april (tror jeg det var) på NKK utstillingen på Bønes i år(begge hundene er da i røyteperiode så ikke se på pelsen deres).

bildet av faren er ikke av bestekvalitet så dere får unnskylde meg, jeg stod å holdt en avmine egne hunder når jeg tok bildet og det er ikke så enkelt å stå helt i ro når ikke hunden gjør det.

Link to comment
Share on other sites

vi skal å hente han idag, kan nesten ikke vente (snakk om å være værpe syk da :D ). gleder meg til å få hunden i hus og håper jo selvfølgelig at han er frisk og ikke minst fin. :wink:

Link to comment
Share on other sites

no er han kommet i hus. veldig bra hode på han og ikke minst bevegelsene (det ser jo ut som om gutten svever når han traver jo :-o )pelsen var det lite å si på for han røyter og halsbåndet har klippet han kort rundt halsen :D stakkars liten han har brukt kjetting strupe, skal få slippe det nå hos oss.

har sett litt nærmere på pelsen hanns nå og han er jo full av floker(ikke rart at han ser shabby ut da nei), så nå er det frem med kammen for å få de vekk(må bare legge unger først, så jeg får fred til å holde på med han). :wink:

Tror ikke hun som har hatt han har hatt noe særlig roen på pelstell nei.

Link to comment
Share on other sites

han virker helt topp i gemytten,en glad hund uten sidestykke :) så kan vell ikke klage på det :wink: . men jeg hadde no regnet med godt gemytt for jeg vet hvordan foreldrene er :wink:

Det jeg ikke hadde regnet med var flokene og LUSEN :-o stod på badet og brukte kammen i nakken på han for å ta floker og der satt det jaggu med noen blodsugere jo :-o og det kan jeg bank i bordet si at mine hunder aldri har hatt så han må ligge i bur til i morgen også skal jeg ta en tur til vetten med han, for det drittet der vil ikke jeg ha i mitt hjem. :) fysj og vekk med det :)

Så bilder får vente til jeg har badet og børstet han ordentlig om en dag eller to. Lurer på om jeg skal spørre om oppdretteren eller hun vi hentet han hos betaler for dyrelegeturen i morgen(må jo ærlig innrømme at viikke hadde regnet med ekstra husdyr når vi hentet han) :?

Link to comment
Share on other sites

huff bare tanke på lus får meg til å klø.

håper virkelig at det er lus da og at det ikke er lopper jeg har funnet på han for det er verre å bli kvitt. :?

Link to comment
Share on other sites

han virker helt topp i gemytten,en glad hund uten sidestykke :)  så kan vell ikke klage på det :wink: . men jeg hadde no regnet med godt gemytt for jeg vet hvordan foreldrene er :wink:  

Det jeg ikke hadde regnet med var flokene og LUSEN :-o  stod på badet og brukte kammen i nakken på han for å ta floker og der satt det jaggu med noen blodsugere jo :-o  og det kan jeg bank i bordet si at mine hunder aldri har hatt så han må ligge i bur til i morgen også skal jeg ta en tur til vetten med han, for det drittet der vil ikke jeg ha i mitt hjem. :)  fysj og vekk med det :)  

Så bilder får vente til jeg har badet og børstet han ordentlig om en dag eller to. Lurer på om jeg skal spørre om oppdretteren eller hun vi hentet han hos betaler for dyrelegeturen i morgen(må jo ærlig innrømme at viikke hadde regnet med ekstra husdyr når vi hentet han) :?

Forstår deg der.. Håper de betaler dyrlege regningen da.. :)

Link to comment
Share on other sites

Sitter her og klør nå!

Arjen hadde pelslus da vi hentet ham. Gikk greit å bli kvitt. Men så koster det jo litt også! I alle fall hvis man er student. Søstra mi betalte heldigvis for lusemiddelet, men så var det jo sjekk hos veterinær og slikt da.

Link to comment
Share on other sites

HAR VÆRT HOS DYRELEGEN NÅ OG DET VAR BLODLUS! :-o :)

så nå har jeg behandlet 3 hunder for det og venter på tlf fra vetten på om vi kan bruke noe annet på småen for vi kunne ikke bruke frontline på henne for hun venter valper, og nå er jeg tom for frontline spayen også etter 3 hunder :-o .

fikk beskjed om at alle hundene måtte behandles for de hadde jo hilst på hverandre alle sammen.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...