Gå til innhold
Hundesonen.no

Blanding av Border Collie og Shepherd


Aya

Recommended Posts

Så på tv2 torget at det var valper etter BC/shepherd til salgs.. Hvis eier/ oppdretter mener australian shepherd tror jeg kanskje de valpene vil trenge en smule mental stimulans og trening... hmm.. :D tror kanskje ikke jeg ville annonsert de til salgs på tv2 torget- er det ikke endel useriøse kjøpere der? Mener- aussie og BC= ingen førstegangs hund!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så på tv2 torget at det var valper etter BC/shepherd til salgs.. Hvis eier/ oppdretter mener australian shepherd tror jeg kanskje de valpene vil trenge en smule mental stimulans og trening... hmm.. :D tror kanskje ikke jeg ville annonsert de til salgs på tv2 torget- er det ikke endel useriøse kjøpere der? Mener- aussie og BC= ingen førstegangs hund!

Kanskje det er Schæfer - German Shepherd?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

kanskje, men da hadde man vel skrevet schäfer? tross alt er den rasen mer kjent.. Også så de igrunn ikke ut som de hadde veldig mye schäfer i seg! men kan jo såklart være det..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Joda.. men jeg føler igrunn at tv2 torget er en litt useriøs annonseplass når det gjelder hundekjøpere- og aussie/bc er ikke en hund for impulskjøp! (ike det at noen hunder er det, men en bichon frisè har tross alt ikke like vondt av å lgge på sofaen mesteparten av dagen)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Border collie/Aussie kan være førstegangshund hvis noen foreks kan mye om rasen og har lyst å begynne med agility.

Blir jo ikke akkurat en superhund bare for den er blanding av BC og aussie.

Blir jo en hund som trenger like mye stimulering/mosjon som en Bc og Aussie.

Har aldri vert inne på tv2 torget..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, har ikke det.. Joda, valpene kan jo få det beste fra begge raser, men har sett bøandinger (spes. gjeterhundblandinger) som på en måte får det "værste" fra begge foreldre; f.eks dobbelt så sterkt gjeterinnstinkt.. Og hvis du har sånne hunder mener jeg at du skal være enten veldig interessert eller ha endel erfaring..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei jeg hadde jo ikke det, men nå er hun et familiemedlem og har vært det i 3 år, så å sende henne tilbake er uaktuelt. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
    • Hei,  Jeg har en 3 år gammel malteser på for. Jeg betalte 5k da jeg fikk henne, men signerte fortsatt en vanlig forvert avtale. Hun skal ifølge avtalen få 2 kull. Det ble spesifisert da jeg fikk henne at hun skulle avles med andre registrerte maltesere.  Oppdretter bestemmer seg i stedet for å få et blandings kull og lage maltipoo på første kull. Jeg likte det ikke, men orket ikke å lage noe styr av det. I oktober hadde hun første løpetid etter kull nr 1. Det er nå ca 6 mnd siden og jeg har fulgt med for å sjekke om hun får løpetid.  I dag fikk jeg melding av oppdretter hvor hun truer med å ta henne tilbake fordi jeg ikke har sagt ifra om løpetid, men hun har jo ikke hatt løpetid enda. Hun mener maltesere har løpetid hver 4. Mnd? Dette høres ikke riktig ut. Jeg ble veldig satt ut siden jeg alltid har gitt beskjed ved løpetid tidligere. Mitt spørsmål er hvilke rettigheter har jeg? Jeg har jo betalt en viss sum for hunden. Jeg har fulgt kontrakten, og kan dokumentere at oppdretter har brutt kontrakten. Kontrakten spesifiserer at hun må følge nkk sine retningslinjer for avl, og de åpner ikke for blandingsavl. Hun sa hun er i sin fulle rett til å blande raser så hun er åpen på at hun vil bryte kontrakten nå og.  Jeg vil egentlig bare bli ferdig med dette og hadde planer om å si ifra ved løpetid som sikkert kommer nå straks, men nå føler jeg meg ikke trygg på dem overhodet.    Edit: jeg har hatt hunden i 3 år og er absolutt ikke interessert i å heve kjøpet. Jeg ønsker egentlig kun at de skal forholde seg til kontrakten, og ikke true meg med å hente henne når jeg alltid har fulgt kontrakten. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...